Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 17.2 bezpieczeństwo

Zaczęty przez monlux13, Sierpień 28, 2015, 02:08:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

monlux13

Witam
Mam Linuxa Mint 17.02 , bardzo podoba mi sie ten system. Ale chciałem zapytać o kwestię bezpieczeństwa.. Tj. Czy istnieje gdzieś poradnik o tym jak zabezpieczyc Mięte ?
Czy Linux Mint jest bezpieczny ?

pavroo

Dystrybucja Linuksa sama w sobie jest bezpieczna i nie musisz nic zabezpieczać.
Jedyne co możesz zrobić to aktywować zaporę ogniową.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

Witaj. Firewall jest wbudowany w system, aby go uruchomić należy w terminalu wpisać komendę "sudo ufw enable". Sprawdzenie działania: "sudo ufw status". Można doinstalować graficzną (klikalną) nakładkę na ufw "gufw". Dostępne są też bardziej zaawansowane rozwiązania dla wymagających (Firestarter) ale do większości zastosowań wystarczy ufw. Ja korzystam tylko z tego. Warto też wspomnieć o programie antywirusowym ClamAV który może być wykorzystywany również jako zewnętrzny skaner dysków windowsowych. Więcej na ten temat znajdziesz tu: http://linuxiarze.pl/bezpieczenstwo-w-linuksie-2/
Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum