Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalator Debiana nie wykrywa mojej karty sieciowej USB WI-FI

Zaczęty przez multim, Sierpień 27, 2015, 08:39:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

multim

Zarówno instalator DVD, jak i net-install nie rozpoznają karty TP-Link TL-WN723N. Sterownik znajduje się w pakiecie realtek-firmwares i nazywa się r8188eu. Mogę go zainstalować recznie po przeprawadzeniu instalacji bez konfiguracji sieci, ale nie działa instalacja netinstall, ktora mnie interesuje.
Inne dystrybucje takie jak Arch, Manjaro czy Ubuntu nie mają z tym problemu.

pavroo

Jeśli pakiet 'realtek-firmware' nie znajduje się na płycie netinstall, to instalator powinien poprosić o dostęp do tego pakietu z zewnętrznego nośnika.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

multim

Po pierwsze jest on na płycie (można go wybrać z listy -  nazywa się rtlwifi), a z drugiej strony w erracie do netinstall napisali, że przynajmniej w testing nie działa dogrywanie sterowników w jessie chyba też.

pavroo

W takim wypadku zainstaluj system bazowy bez sieci.
Po restarcie podmontuj płytę netinstall lub pena z debem, zainstaluj sterownik, załaduj moduł i nawiąż połączenie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

multim

No niestety do tego jestem zmuszony, ale dziwię się, że w Debianie to nie działa.  Swoją drogą pakiet firmware-realtek jest w repozytorium non-free - próbowałem instalacji z płyty z dodanymi sterownikami i firmwarem non-free i efekt był ten sam. W innych distrach bezproblemowo jest wykrywana moja karta, więc wina jest po stronie instalatora. Popytam jeszcze na DUG-u.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum