Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Arch_proste problemy....

Zaczęty przez qwerty, Kwiecień 06, 2012, 04:11:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

#30
Bazyl:

Miałem jeszcze jedną nieaktualizowaną kopię Archa na vbox-ie, więc wypróbowalem to co podałeś.

Efekt, niestety ten sam, czyli nie działa.

http://linuxiarze.pl/obrazy/inne/arch-glibc.png" alt="arch-glibc.png" class="bbcode_img" />
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Bazyl

#31
Jak chcę najpier zaktualizować pacmana to wcisnij n,



jesśli nie pomoże:



pacman -f -S pacman


pavroo

#32
Dzięki Bazyl

Wreszcie udało mi się zaktualizować Archa. Nie obyło się bez zgrzytów, ale wszystko jest ok.

Pozdrawiam

pavroo
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Bazyl

#33
Co do aktualizacji systemu:

Jeśli jest komunikat:

glibc: /usr/bin/tzselect znajduje sie w systemie plików

glibc: /usr/sbin/zdump znajduje sie w systemie plików

glibc: /usr/sbin/zic znajduje sie w systemie plików

wystapily bledy nie zaktualizowano zadnego pakietu



To wtedy pacman -Sf pacman: tutaj zapewne pojawi się błąd ze sterownikami, wted usuwamy je:

sudo pacman -Rns xf86-video-{mach64,mga,r128,savage,sis,tdfx}

pacman -Syu

Dziś stawiałem archa na nowo i po tym wszystko ruszyło.

qwerty

#34


Quote:

Cytuj z Bazyl w 13/04/2012

pacman -f -S pacman


no to jest niewielki progres, ta komenda zaktualizowała mi pacmana tylko teraz mam polecenie....

Run `pacman-key


init` to set up your pacman keyring i nie wiem o co chodzi.... a jak sobie jeszcze wpisze pacman -Syu to mi serwerki pokazuja time out...

Bazyl

#35
no to trzeba uważnie czytać komunikaty ;)

Run pacman-key --init



Czyli wpisz w konsoli pacman-key --init jak to zrobisz to napisz bo pózniej będzie trzeba zmienic coś w pacman.conf


Zobacz najnowsze wiadomości na forum