Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 14.04 Lts WiFIproblem

Zaczęty przez symenio, Sierpień 21, 2015, 01:26:17 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

symenio

Witam Was,
Mam problem po reinstalacji systemu. Wcześniej korzystałem z WiFi bez problemu, po reinstalacji systemu na lenovo  32 bit, netbook bez cd romu, nie działa już internet.
Jestem żółtodziobem jeżeli chodzi o systemy operacyjne.
Wpiszę komendy i przedstawię wyniki, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

W oprogramowaniu i aktualizacjach wyskakuje informacja: NO ADDITIONAL DRIVERS AVAILABLE.



pavroo

Na początek spróbuj uruchomić wifi ręcznie, poleceniem:
sudo modprobe -r b43
Jeśli nie wyskoczy błąd, to:
sudo modprobe b43
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

symenio


Albedo 0.64

Witaj. Jeżeli masz nadal dostępny pendrive z Ubuntu to go podłącz, wejdź do katalogu pool/main/b/bcmwl w którym znajdziesz plik bcmwl-kernel-source w paczce deb. Kliknij go dwukrotnie i zainstaluj przez Gdebi. Powinno zadziałać. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

symenio

#5
Pendrive działa ale w pliku b mam b43 fwcutter, a nie bcmwl

symenio

znalazłem go w katalogu pool/restricted/b/bcmwl -  wgrywam

symenio

#7
chyba wszystko jasne, nei są jakoś kompatybilne ze sobą dlatego nie działa. JAk to naprawić?




Zainstalowałem DKMS od nowa ze strony ubuntu i zainstalowało mi kernela source. Czekam na wynik!:)

symenio

Moderatorze kochany, działa! Nie wiem jak mam CI dziękowac. Męczyłęm się 4 dni, na różnych forach i jedna TWoja odpowiedz zmieniła losy tej wojny :D Dzięki mistrzy! Masz u mnei piwo i darmowy przejazd na bla bla :D

Albedo 0.64

Cieszę się, że mogłem pomóc. Browarek i bla bla akceptuję :)
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum