Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Menadżer oprogramowania nie chce się włączyć. Linux Mint 17.2

Zaczęty przez Alum782, Lipiec 27, 2015, 10:48:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alum782

Witam

Mam problem z Menadżerem oprogramowania a mianowicie gdy włączam go standardowo każe mi podać hasło i na tym się kończy. Nic się nie dzieje nawet nie wywala mi błędu kompletnie nic! Nie mam pojęcia jak to naprawić. Pomocy!

Albedo 0.64

#1
Witaj. Spróbuj w pierwszej kolejności zaktualizować system przez menedżera aktualizacji, jeśli to nie pomoże to uruchom Synaptic i sprawdź czy nie ma uszkodzonych pakietów i napraw ewentualne błędy. Możesz również spróbować reinstalacji menedżera oprogramowania, opcja dostępna również w Synapticu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Alum782

Menadżer aktualizacji też jest z nim coś nie tak bo wyskakuje następujący błąd

Nie można odświeżyć listy aktualizacji
E:Encountered a section with no Package: header. E.Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/repo.steampowered.com_steam_dists_precise_steam_i18n_Translation-en, E:the package lists or status file could not be parsed or opened.

Program Synaptic też wywala błąd

Wystąpił błąd

The following details are provided:

E: Encountered a section with no Package: header
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/repo.steampowered.com_steam_dists_precise_steam_i18n_Translation-en
E: Nie udało się przetworzyć lub odczytać listy pakietów lub pliku stanu.
E: _cache->open() failed, please report.

A jak reinstalować Menadżer oprogramowania albo Synaptic?

Alum782

Poszperałem trochę w internecie i naprawiłem mój problem  :D  Jeśli ktoś miałby ten sam problem to trzeba wpisać dwa kody w terminalu:

sudo rm -rf /var/lib/apt/lists/*

a następnie

sudo apt-get update

Później trzeba normalnie zaktualizować system i wszystko powinno normalnie działać.  :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum