Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux4 64

Zaczęty przez sovtware, Lipiec 23, 2015, 01:40:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

Witam musiałem przeinstalowywać Linucha na 32 bity z powodów małych problemów chyba że Ja coś żle zrobiłem  :) ale to się okaze

mój problem to przede wszystkim po aktualizacji kasuje Mi skype z innymi rzeczami i juz go nie zainstaluję

szukałem na necie co mam zrobić znalazłem to :

http://solved.waw.pl/jak-zainstalowac-skype-pod-debianem-wheezy-64-bit-uzywajac-aptitude/

lecz po tej próbie ok Skype zainstalowany lecz kasuje Mi takie programy i blokuje instalacje ich jak Vlc Audacity i wiele innych

pokazał bym screeny jak to wygląda ale już ich nie mam

na SparkyLinux 32 bity wszystko mam i chodzi Mi dobrze  :)

tylko musiałem zainstalować Sobie Kernela 686 by czyłał Mi dwu rdzeniowy procesor i nie zamuał Mi lapka oraz by czytał Mi 8 Gb ram

ok to wszystko

pozdrawiam całą Ekipę

pavroo

#1
Ostatnie aktualizacje powodują pewne zmiany w Debianie testowym a więc i w Sparku.
Aby naprawić ten problem należy usunąć pakiet 'libasound2-plugins':
sudo apt-get remove libasound2-plugins
sudo apt-get autoremove

Jeśli posiadasz zainstalowany również pakiet 'libasound2-plugins:i386' w systemie 64 bitowym - również go usuń.
sudo apt-get remove libasound2-plugins:i386
sudo apt-get autoremove

Następnie wykonaj pełną aktualizację systemu:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Powyższe operacje mogą usunąć pakiety: 'pulseaudio', 'pavucontrol' i 'skype' więc zainstaluj je ponownie.
Pulseaudio  i pavucontrol możesz doinstalować za pomocą menadżera pakietów:
sudo apt-get install pulseaudio pavucontrol
Skype możesz doinstalować za pośrednictwem aplikacji Menu-> Internet-> Skype Instalator

Edit
Wygląda na  to, że Skype nie można zainstalować, zależy od pakietu 'libasound2-plugins:i386', którego nie można zainstalować z powodu niespełnionych zależności.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum