Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z instalacją mint 17.2

Zaczęty przez obcyy31lbn, Lipiec 25, 2015, 11:54:28 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

obcyy31lbn

witam. przy próbie instalacji minta obok win 7 live usb pojawia się komunikat błędu "kernel panic-not syncing: VFS: unable to mount root fs on unknown block(2.0).
sprzęt:
laptop dell 5737
i7 4500u
8 gb ram
raedon 8870
laptop kupiony z ubuntu potem przeinstalowany na  win 7.

Czy ktoś miał już taki problem i wie jak go rozwiązać?

Albedo 0.64

Może to być błąd w pobranym obrazie iso lub coś się dzieje z dyskiem. Komunikat mówi o braku synchronizacji systemu plików i niemożności załadowania instalatora do pamięci (chyba). Najlepiej spróbuj z jakimkolwiek innym obrazem iso i sprawdź czy będzie się to powtarzać.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

mietowy

A może tak zrób, u mnie zadziałało:

- pobierz program unetbootin pod Win7
Ściagnij dystrybucje Linuxa jaka Ci odpowiada (ja mam Mint Mate - calkiem ok) - koledzy podpowiedzą z jakiego źródła.

Przed instalacją konieczny format Pendriva - Fat 32 lub Fat,

Jak już będziesz miał Linuxa(nazwa).iso i program unetbootin -  odpalasz program wskazujesz miejsce na ktorym masz ściągnięte ISO z Linuxem, wkładasz pendriv - instalujesz obraz płytki.

Restart i do biosu, zmieniasz boot na Dysk Usb F10

Restart i masz Linuxa narazie z LiveUSB - później istalacja.

Najpierw przetestuj sobie sprawdz czy Ci odpowiada, bo nie wiem czego szukasz i do czego chcesz pingwina wykorzystywać.



Zobacz najnowsze wiadomości na forum