Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Spolszczenie

Zaczęty przez grewestpl, Lipiec 19, 2015, 10:30:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

grewestpl

Dlaczego sparky nie jest w 100% spolszczony ?  W Sparky APTus kiedy chce zainstalować oprogramowanie opis jest po angielsku.
menedżer sterowników nie jest spolszczony. Przykładów jest niestety jest znacznie więcej.  Mam nadzieje, że to poprawicie.

Albedo 0.64

Witaj. Sparky jest spolszczony na tyle, na ile jest to możliwe w Debianie czy Linuksie w ogóle. Podejrzewam, że po prostu nie zainstalowałeś wszystkich pakietów językowych. Uruchom Synaptic i wpisz w wyszukiwarkę hasła "polish" "locales" "myspell" "aspell" i sprawdź, czy masz zainstalowane polskie pakiety językowe. Przykłady: "wpolish" "task-polish" "myspell-pl". Myślę, że dasz sobie radę i połapiesz się szybko o co chodzi. Pakiety myspell i aspell to słowniki, manpages-pl to pliki pomocy, są także polskie lokalizacje poszczególnych programów (np. libreoffice-l10n-pl). Po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych pakietów zaloguj się ponownie lub zrestartuj komputer. Sparky to polska dystrybucja ale z przeznaczeniem dla wszystkich "all around the world" więc lokalizacja językowa nie może dla nikogo stanowić bariery jaką byłby język polski dla innych narodowości. Język angielski jest ogólnie przyjętym standardem w informatyce na całym świecie, inne języki są dostępne podczas instalacji lub po niej. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sovtware

Za dobrze byś chciał  :P a spolszczenie Linucha wcale trudne nie jest  :) tutaj masz linka w którym masz wszystko opisane na Naszej stronce

http://linuxiarze.pl/jezyk/

pavroo

Sam system można spolszczyć instalując biblioteki językowe, jak napisali Albedo i Sovtware.
Można również użyć skryptu dostępnego w menu-> System-> Sparky APTus-> Install-> Install language packages.

Osobną sprawą są aplikacje sparkowe - tutaj nie ma tłumaczeń, wszystkie działają domyślnie po angielsku.
Może w niedalekiej przyszłości to usprawnię, chwilowo brak czasu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

grewestpl

Cytat: pavroo w Lipiec 23, 2015, 12:42:07 PM
Sam system można spolszczyć instalując biblioteki językowe, jak napisali Albedo i Sovtware.
Można również użyć skryptu dostępnego w menu-> System-> Sparky APTus-> Install-> Install language packages.

Osobną sprawą są aplikacje sparkowe - tutaj nie ma tłumaczeń, wszystkie działają domyślnie po angielsku.
Może w niedalekiej przyszłości to usprawnię, chwilowo brak czasu.

Na polskiej wersji językowej sterowników nazywa się device driver manager. i nie jest chyba aplikacją sparkową.

pavroo

Wynika z tego, iż autor DDM nie przetłumaczył aplikacji na inne języki.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

grewestpl

Cytat: pavroo w Lipiec 29, 2015, 06:29:15 PM
Wynika z tego, iż autor DDM nie przetłumaczył aplikacji na inne języki.

Ok dziękuje za informacje.

urbek

Ja podłączę się do tematu, bo braknie mi już trochę pomysłów:( Zainstalowałem niedawno sparkylinux-4.0-x86_64-xfce od razu dist-upgrade oraz wstępna konfiguracja do własnych potrzeb i mały problem:P Czytnik poczty Icedove, który jest dostarczony jako domyślny wraz z systemem za nic nie daje się spolszczyć, choć doinstalowałem pakiet iceowl-l10n-pl i sprawdziłem ustawienia lokalizacji to nadal mam go po angielsku choć np. kalendarz oraz zakładka wydarzenia i zadania w pl:) Korzystałem z tego programu kiedyś i miałem go w 100% po Polsku więc teraz nie za bardzo rozumiem co jest nie tak.

Albedo 0.64

@urbek: pakiet iceowl-l10n-pl rzeczywiście polonizuje jedynie kalendarz (iceowl-extention), dla programu Icedove potrzebny jest pakiet icedove-l10n-pl.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

urbek

W tym sęk, że takiego pakietu w repo nie ma :(

urbek

Twoja sugestia Albedo 0.64 okazałą się bardzo trafna i nie wiedzieć czemu nie ma tego pakietu w repo, ale znalazłem go na stronie debiana i po doinstalowania działa wszystko jak trzeba:) Dzięki :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum