Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Stary laptop hp4000 1600MHZ 512RAM

Zaczęty przez krzysztof7, Lipiec 17, 2015, 05:10:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysztof7

Witam wszystkich na forum,jestem nowy i to moje pierwsze początki z Linuxem.Chciałbym ten laptop ożywić do internetu.Win.XP.nie można załadować zatrzymuje się na 34min,próbowałem.różne Linuxy ale bez skutku.Manjaro załadowało się całe ale nie działa myszka i klawiatura.Jedyne co wchodzi do tego laptopa to Linux z Parted Magic,działa internet po kablu ale strasznie jest wolny.Może ktoś wie co mu wgrać odpowiedniego.

Albedo 0.64

Podaj więcej informacji na temat sprzętu, "stary laptop hp4000 1600MHZ 512RAM" to zdecydowanie za mało. Szczególnie ważne są karta graficzna i sieciowa (modem wifi). Napisz jakie systemy próbowałeś uruchomić i jakie były objawy. Obawiam się jednak, że ten laptop jest uszkodzony, wskazuje na to brak obsługi myszki i klawiatury w Manjaro oraz zawieszenie instalacji XP na 34 minucie. W tym momencie system instaluje komponenty systemowe, programy i sterowniki. Niesprawny podzespół komputera uniemożliwia dokończenie instalacji co powoduje zawieszanie się instalatora. Sprawdź laptopa w serwisie. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum