Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak zmienić rozmiar ikon na pulpicie w najnowszym Sparky?

Zaczęty przez KaroTG, Lipiec 02, 2015, 03:53:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

KaroTG

Instalowałem najnowszego Sparka na kilku komputerach i zawsze jest ten sam problem wizualny - w przeciwieństwie do innych distro, w Sparkim ikony pulpitu wydają się nieproporcjonalnie większe. Próbowałem je zmniejszyć poprzez zmniejszenie nieco rozmiaru czcionki podpisów pod ikonami, ale na niewiele się to zdało. Bawiłem się też opcjami wyglądu okien, ikon, czcionki, ale nawet po różnych modyfikacjach w tym zakresie ikony pulpitowe nadal wydają się zbyt wielkie w porównaniu z ikonami pulpitu większości pozostałych distro i Windowsa. Rozdzielczość wyświetlania jest ustawiona optymalnie, więc nie w tym tkwi problem. Może chodzi o to, że instalowałem sparka 32-bitowego na komputerach i laptopach 64-bitowych?

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


pavroo

Odpowiedzialny za rozmiar ikon, również na pulpicie, który jest katalogiem "Desktop" jest menadżer plików PCManFM-> zakładka "Widok"-> Pomniejsz.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

KaroTG

Ok, poklikam jeszcze i sprawdzę czy da się zmienić. Dziękuję :)

KaroTG


Zobacz najnowsze wiadomości na forum