Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Systemy linuksowe i pozalinuksowe wzorowane na Windowsie

Zaczęty przez KaroTG, Lipiec 02, 2015, 03:46:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

KaroTG

Wiem że mówienie o Windowsie to profanacja, ale nie znam lepszego miejsca na zadanie mojego pytania, więc klikam tutaj  ;) Chciałbym się dowiedzieć, jakie istnieją systemy operacyjne linuksowe i pozalinuksowe, wzorowane wizualnie i/lub w sposobie działania na Windowsie (i oczywiście nie mam tutaj na myśli żadnych przeróbek MX). Moja wiedza w tym zakresie ogranicza się jedynie do niesławnego Lindowsa, Linspire, Freespire i ReactOS, ale pewnie oprócz powyższych jest jeszcze cała masa innych?

Nika

Ja niedawno zainstalowałam Zorina 9. Menu główne wygląda znajomo, jak w windowsie 7. Podobnie tez wygląda biblioteka: podział na muzyke, video, dokumenty etc.

Albedo 0.64

Dobre pytanie w dobrym miejscu trudno nazwać profanacją. Niestety, muszę cię rozczarować, nie licz na to, że znajdziesz cudownie działającego windowsowego klona. Jedynym systemem działającym podobnie do Windows jest ReactOS który nie nadaje się do użytku od wielu lat i raczej nie ma co liczyć na w pełni sprawny system w przewidywalnym czasie. W systemach linuksowych można jedynie upodobnić wygląd pulpitu i menu "start". Zasada działania i konstrukcja systemu jest i pozostanie inna.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum