Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z logowaniem do systemu

Zaczęty przez tomangelo, Październik 24, 2015, 05:43:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomangelo

Ostatnio logowanie do systemu stało się niemożliwe, tzn. po podaniu loginu i hasła znikał obraz i zostawał migający kursor. Myślałem że to jakiś błąd którejś paczki, poczekałem kilka dni i puściłem aktualizację pakietów (update, dist-upgrade, -f install i dpkg --configure -a). Teraz po wpisaniu danych ekran logowania się jakby restartuje i znowu każe wpisać login z hasłem. Nie daje rady zalogować się zarówno na pulpit LXDE jak i na OpenBoxa. Co zrobić w takiej sytuacji?

pavroo

Spróbuj najpierw przekonfigurować lightdm:
sudo dpkg-reconfigure lightdm
Restart i sprawdź czy pomogło.
Jeśli nie, to zainstaluj inny menadżer logowania, np. slim, gdm3, xdm i wybierz go jako domyślny.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Astur

Sprawdź ile masz miejsca na dysku, bo wygląda to na zatkanie katalogu tymczasowego.

tomangelo

Cytat: Astur w Październik 26, 2015, 12:54:09 PM
Sprawdź ile masz miejsca na dysku, bo wygląda to na zatkanie katalogu tymczasowego.

Mam jeszcze 500MB, miewałem mniej, to raczej nie to.

@pavroo: komenda nie pomogła.
Znalazłem pewną wskazówkę. Mianowicie działa logowanie na konto roota. Tu też próbowałem reinstalacji lightdm przez synaptica, ale też nie pomogło. Na tej podstawie podejrzewam uszkodzenie profilu na zwykłym koncie. Teraz takie pytanie: które foldery mogą odpowiadać za przechowywanie tego typu danych? Być może usunięcie folderu z prawdopodobnie uszkodzoną konfiguracją coś naprawi? Jeśli nie, to wciąż jest jakiś kierunek poszukiwań, może jakaś ikona na pulpicie powoduje błąd. Swoją drogą czy tego typu awarie są gdzieś logowane?

pavroo

Spróbuj utworzyć konto nowego użytkownika:
http://linuxiarze.pl/uzytkownik/
oraz przyporządkować go do grup:
cdrom floppy audio dip video plugdev netdev lpadmin scanner bluetooth
następnie restart i logowanie na nowe konto.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

tomangelo

Nowe konto działa bez zarzutów.
Da się jeszcze uratować stary profil czy powinienem raczej wszystko kopiować do nowego konta?

pavroo

Lepiej będzie, jak skopiujesz dane do nowego.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

tomangelo

#7
:\ Czyli będzie "trochę" kopiowania. Ale przynajmniej system będzie od nowa sprawny. Dzięki za pomoc.
edit: po kilku dniach od tego wydarzenia zalogowałem się z przyzwyczajenia na stary profil. Wszystko znów działa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum