Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Najlepsze dystrybucje multimedialne

Zaczęty przez KaroTG, Czerwiec 15, 2015, 08:39:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

KaroTG

Witam. Nie wiem czy taki wątek jest już gdzieś na forum (jeśli tak, to sorki), ale poczułem niedosyt w pewnej sprawie, więc postanowiłem napisać o tym tutaj. Chciałbym poprosić jakiegoś doświadczonego linuksiarza o recenzję multimedialnych dystrybucji Linuksa. Chodzi mi o kilka najlepszych distro zawierających aplikacje do tworzenia, obróbki i odtwarzania multimediów (plików graficznych, muzycznych i video). Z tego co sam widziałem, najbardziej wypasioną dystrybucją, najeżoną programami multimedialnymi jest ArtistiX . No ale czy ilość = jakość? I drugie pytanie przy okazji - które z tego typu dystrybucje mogą chodzić na nieco starszym laptopie?

pavroo

W tym przypadku ilość oznacza liczbę preinstalowanych narzędzi do obróbki.
Zasadnicza kwestia to system bazowy i dodatkowe, narzędzia, często własne lub z innych źródeł paczkowane przez dewelopera dystrybucji.
Z listy dystrybucji multimedialnych http://linuxiarze.pl/dystrybucje-multimedialne/ mogę zasugerować:
APODIO, ArtistX i AV Linux. Wszystkie są przeznaczone na maszyny 32 bitowe, lecz AV Linux ze względu na pochodzenie debianowe powinien być najlżejszy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum