Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Intel Atom D425kt - jaki Linux FullHD

Zaczęty przez linux699, Czerwiec 15, 2015, 02:35:19 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux699

Witam

Szukam, szukam i znaleźć coś nie mogę... Czy pod tę płytę -> Intel Atom d425kt <- jest może jakieś wydanie Linuxa w którym odpalę fullHd ? Testowałem Debiana, Fedore, PCLinuxOS i jakieś jeszcze inne i w żadnym nie mogę ustawić 1080p. W Windows 7 mam FullHD. Czyżby nie było sterowników pod tę moją płytę dla Linuxa ?

Potrzebuje wolnego wydania które posiada możliwość włączenia full hd, najlepiej wersja 64bitowa ( coś mi się wieszają te 64bitowe linuxy, co dziwi mnie, bo na W7x64 ani jednego zwisu ).

Muszę mieć też sterowniki do LAN Gigabit, którą sobie musiałem dokupić do tej płyty na PCI.
PCLinuxOS ma wbudowane stery do niej. Realtek PCI GBE Family Controller 8169 zdaje się, jutro zajrzę dokładnie bo teraz w manager urządzeń nie widzę wpisu, pewnie na pudełku gdzieś jest...

Jeśli ktoś wie jak w PCLinuxOS poradzić sobie z FullHD dla wymienionej płyty głównej, bardzo proszę o radę. Ów PCLinuxOS podpasował mi bo jest tam co trzeba...

Pzdr

pavroo

Witaj
Nie wszystkie dystrybucje są w stanie ustawić właściwą rozdzielczość "ot tak".
Czasami trzeba zrobić to ręcznie.
Spróbuj za pomocą "xrandr":
http://linuxiarze.pl/monitor-w-systemie-linux/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

linux699

Cytat: pavroo w Czerwiec 16, 2015, 12:05:13 AM
Witaj
Nie wszystkie dystrybucje są w stanie ustawić właściwą rozdzielczość "ot tak".
Czasami trzeba zrobić to ręcznie.
Spróbuj za pomocą "xrandr":
http://linuxiarze.pl/monitor-w-systemie-linux/

Hejka
Dzięki za podpowiedź, skorzystałem, jest FullHd.
Mam jedynie problem z autostartem skryptu który to FullHD włącza.

Skrypt na koncie root, wrzuciłem sobie do /root/.config/autostart
I mimo nadaniu praw itp, po zalogowaniu na konto root, wcale mi sie FullHD nie włącza.

Plik o nazwie tele1.desktop
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Tele1
Comment=My tv 1
Exec=sh /root/test.tele1
StartupNotify=true
Terminal=false

Plik o nazwie test.tele1

# /bin/bash
xrandr --newmode "1920x1080_60.00"  172.80  1920 2040 2248 2576  1080 1081 1084 1118  -HSync +Vsync
xrandr --addmode VGA-0 1920x1080_60.00
xrandr --output VGA-0 --mode 1920x1080_60.00

Jak odpale recznie po zalogowaniu sie na root, plik: test.tele1, to ekran zmienia sie poprawnie na FullHD
Więc coś musi być nie tak przy autostarcie skryptu, który miał to odpalić.

Proszę o podpowiedź, może jakiś sleep trzeba dać ? Może za wcześnie się coś odpaliło, sam nie wiem ?

pavroo

Witaj
Ustaw chmod 755 dla pliku tele1.desktop:
sudo chmod 755 /scieżka/do/pliku/test.tele1
Przenieś plik tele1.desktop z katalogu /root do /etc/xdg/autostart
Jeśli wciąż będzie coś nie tak, to usuń sh z Exec=
Plik wykonywalny test.tele1 też nie musi być w /root , może być w /home/user
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum