Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Problem z wirtualizacją

Zaczęty przez multim, Czerwiec 13, 2015, 03:28:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

multim

Witam,
Próbowałem zainstalować Archa najpierw pod VirtualBox-em, a później w VMware Playerze - ze skutkami zawieszenia po #pacman -Syu
Dobra pomyślałem - to Arch - nie ogarniam. Spróbuję Debian Testing (stretch). Nettinstal nie ogarnął tego iż jest w maszynie (nie potrafił połączyć się z internetem), zainstalowałem jessie i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że po upgradzie do stretch i restarcie nie startuje środowisko graficzne.

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

multim

#2
Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety po instalacji dochodzi się do punktu wyjściowego czyli:

Taki sam miałem problem (błąd) po aktualizacji z terminala jessie->stretch.

pavroo

Zaloguj się do Debiana na wirtualu w trybie ratunkowym i sprawdź czy masz zainstalowany pakiet "virtualbox-guest-utils':
apt-cache policy virtualbox-guest-utils
Jeśli nie to zainstaluj go wraz z zależnościami.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

multim

#4
Dziękuję bardzo, podziałało.
Jeszcze jedno pytanie: czy w przypadku Archa też to mogło być przyczyną (brak podobnego pakietu)?
po aktualizacji systemu live (który przebiegł prawidłowo) wyskakiwało mnóstwo błędów przy próbie dalszej pracy.

Chciałbym zacząć się zaprzyjaźniać z tym distro ale ta sytuacja mi tego nie ułatwia.

pavroo

Prawdopodobnie tak, lecz na 100% nie jestem pewny.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

multim

Myślę, że problem rozwiąże instalacja bez pełnej aktualizacji repozytoriów na początku. Łatwo jest na przykład zrobić  to przez AIS: Git://aui
Spróbuję tego i napiszę jak to się skończyło.

multim

Działa. Bez problemu się zainstalował system operacyjny jak i serwer x.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum