Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nie da sie zalogowac Problem z gnome-session

Zaczęty przez bajos, Maj 25, 2015, 04:05:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bajos

Witajcie,

Pisze z LiveUSB, przepraszam za polskie znaki  :). Dodalem sobie kiedys repozytoria z Debiana Stretch i Ubuntu Vivid by pobrac "libglfw3-dev". Pakiet pobralem, ale to co bylo zle to zrobilem:
apt-get update
appt-get upgrade

Jak sie zorientowalem, ze nie dziala logowanie to przez [CTRL] + [ALT] + [1] usunalem te dodane repo od Vivid i Stretch z sources.list.
Zrobilem:
apt-get update
apt-get upgrade
apt-get dist-upgrade

Ale to nie pomoglo. Nadal nie moge sie zalogowac. Da sie jakos te pakiety difultowe (gnome, unity, xorg) od systemu usunac i zainstalowac ponownie bez reinstall systemu? Jak zrobilem purge gnome-session i chcialem zainstalowac to sa niespelnione zaleznosci w sensie ze teraz jest zainstalowana za nowa wersja, a pakiet potrzebuje starszej wersji. Prosze o pomoc. To wazne bo chcialbym programowac dalej.

PS. Jak wejde w shella [CTRL] + [ALT] + [1] to u gory pisze "Debian GNU/Linux Stretch/sid", chyba powinno pisac "Ubuntu [...]"?

pavroo

Witaj
Jaka to dokładnie wersja Ubuntu? numer, architektura?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bajos

#2
Ubuntu 14.04 LTS z Unity na 64bit i karta Radeon (mam fglrx)

Znalazlem na necie. To tak wyglada:

pavroo

Spróbuj naprawić to co popsułeś pakietami z innych repozytoriów.
Uruchom system w trybie ratunkowym z aktywnym połączeniem sieciowym.
Dodaj pin twoje wersji do APT:
sudo nano /etc/apt/preferences.d/trusty
Do pliku wklej tekst:
Package: *
Pin: release v=14.04, l=Ubuntu
Pin-Priority: 1001

Zapisz plik (Ctr o) i zamknij (Ctr x).
Następnie zaktualizuj pakiety do twojej wersji Ubuntu - aktualizacja powinna zainstalować część pakietów o niższej wersji według wersji Ubuntu :
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo install -f

Jeśli wszystko pójdzie ok, to:
sudo reboot
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bajos

Sprawa jest grubsza. Jak ladowalo do recovery to kikla razy bylo "[FAILED] cos tam cos tam Kernel Loading Module" (czy cos takiego). W shellu pokazuje system jako Debiana. Mam na LiveUSB teraz Ubuntu 15.04 Vivid. Da sie tak zrobic zeby nie usunalo mi katalogu urzytkownika "~" (/home/patryk) jak zaloze profil o tym samym loginie czyli "patryk"? Tam mam Eclipse, SDK od Qt5 i inne takie pomniejsze. Szkoda bylo by to stracic.

pavroo

Sugerowałbym utworzenie innego usera podczas nowej instalacji, jeśli o to ci chodzi.
Możesz później przenieść to co potrzebujesz z /home/partyk do nowego konta.
Nie gwarantuję jednak, że wszystko będzie działało tak jak poprzednio.
Aplikacje zainstalowane ręcznie w katalogu usera mogą mieć drobne problem (chociaż nie muszą) z nowym profilem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bajos

Zrobiłem reinstall, ale jak się logowałem to powracalo do ekranu logowania. Okazalo sie ze folder uzytkownika nie byl moja wlasnoscia. Zrobilem "chown -Rh patryk /home/patryk" i da sie juz zalogowac. Tylko jest jeszcze taki problem, że po tym zalogowaniu jest sama tapeta i ikony. Jak wlaczy sie nautilus to okno nie ma ramki. Cos jak by srodowisko nie startowalo. Przeciez swierzo po instalacji. Jak robie "sudo apt-get upgrade" i przy potwierdzeniu instalacji wpisze "T" to pisze "Zatrzymano". Shell nie wyswietla polskich znakow. Moze to bledy nowej wersji systemu? Przeciez wszystko bylo instalowane na formtowanej partycji (zostal tylko folder uzytkownika, ale nie zmienilem nazwy na inna od loginu).

pavroo

Nie jest dobrym pomysłem aby instalować nowy system na tym samym koncie i folderze usera.
Pisałem to poprzednio, ale zrobiłeś po swojemu.

Do głowy przychodzi mi tylko jeden pomysł:
sudo mv /home/patryk/.ICEAuthority /home/patryk/.ICEAuthority.bak
sudo touch /home/patryk/.ICEAuthority
sudo chown patryk:patryk /home/patryk/.ICEAuthority
sudo reboot

Jeśli będzie problem, to możesz przywrócić .ICEAuthority z backupu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum