Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak internetu

Zaczęty przez ZielonyzLinuxa, Maj 08, 2015, 03:14:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ZielonyzLinuxa

Witam, całkiem niedawno zrobiłem format kompa i wgrałem sobie Lubuntu 14.10 Utopic Unicorn, pierwsze wrażenie dobre, system przyjazny a jest to moje pierwsze spotkanie z linuxem. Jest tylko jeden duży problem, nie mogę się połączyć z internetem, kombinowałem, szukałem w necie na innym kompie pomocy w google, ale dalej nic. Czy ktoś tu mógłby mi jakoś pomóc? Mam Neostradę i modem Thomson SpeedTouch. Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź:)

pavroo

#1
Witaj
Na Wikibooks jest dość szczegółowy poradnik:
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Instalacja_Neostrady_i_innych
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ZielonyzLinuxa

#2
Jest problem, w instrukcji jest polecenie żeby pobrać pewien plik i jest odnośnik do jego pobrania, ale gdy wchodzę na stronę do pobrania pliku to pisze "Wybrany wątek nie istnieje" próbowałem plik thomson.tar.gz który trzeba pobrać znaleźć w google, ale nie znalazłem dokładnie takiej nazwy:(


Albedo 0.64

Powyższy artykuł pochodzi z 2003 roku i może być już nieaktualny. Ja spróbowałbym podpiąć modem pod router wifi. Załatwiło by to sprawę w każdym systemie, także mobilnym. Ryzyko - 50 zł za router. A może czas pomyśleć o nowszym sprzęcie od operatora?
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum