Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 15.04 64-bitowy czy 32-bitowy

Zaczęty przez bd161153, Maj 08, 2015, 12:23:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bd161153

Którą wersję zainstalować ? Słyszałam, że 64-bitowa nie jest tak stabilna jak 32-bitowa.

pavroo

Nie wiem, gdzie to słyszałeś - jeśli masz komputer 64 bitowy to taki wybierz też system.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

christo

Generalnie jeśli masz powyżej 4 Giga ramu to zalecany jest 64 bitowy architektura kompa 32 bitowa wiadomo nie obsłuży 64 bitowego distro natomiast architektura 64 bitowa obsłuży zarówno 32 i 64 bitowe distro.Oficjalne stanowisko wydawcy Ubu  na Ubuntu Release,
CytatWierzymy, że 64-bitowe obrazy stał bardziej kompatybilne dla nowych instalacji i jest bardziej korzystny dla samych użytkowników.
od wersji 13.10 i myśle że na tym powinniśmy bazować.Sam uzywam wersji 32 bity na zasadzie bo mnie tak się chce.Chodzi bardzo stabilnie i nie zauważyłem dużej różnicy ani w szybkości działania ani wielkości instalacji , zasobożerności.Używam Rebeki 17.1 (32 bit) i nowego ubu z pulpitem mate (32 bity ) wczesniej miałem te same wersje 64 bitowe i też ładnie śmigały.
W linuksie to jest fajne że masz wolny wybór i dlatego jest to wolne oprogramowamie.
Pozdrawiam


lesio

Na laptopie 64-bitowym i z 4GB RAM przeprowadziłem kilka testów z Phoronixa na zainstalowanym systemie 32-bitowym (z pae i bez pae) i 64-bitowym. Wyniki dla systemu 64-bitowego były od 5% do 20% lepsze. Nie trafiłem na test, który wypadłby niekorzystnie dla systemu 64-bitowego. Może to też coś znaczy?

christo

Czekam na nowego minta z cinnamonem i zrobię świrzą instalkę 64 bitową .

Zobacz najnowsze wiadomości na forum