Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Elementary os Luna

Zaczęty przez skoczek5001, Maj 05, 2015, 11:18:47 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

skoczek5001

Witam mam problem. Na swojej Lunie mam zainstalowany program Spotify. Wszystko działało do pewnego momentu. Nie pamiętam chyba był to dzień aktualizacji systemu.
Od tamtej pory naciskam na ikonę spotify by włączyć program a progam się nie włącza. Ikona nawet podskakuje w typowym stylu dla elementary jednak dalej nic się nie dzieje. Korzystam teraz ze spotify webplayer, jednak nie ukrywam, że program był dużo wygodniejszy.

Pyt: Co się stało? Co muszę zrobić aby naprawić ten problem?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Piotr

pavroo

Witaj
Spróbuj uruchomić program w konsoli tekstowej, poleceniem:
spotify
i sprawdź wynik błędu, który zostanie wyświetlony.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

skoczek5001

piotr@piotr-ThinkPad-X61:~$ spotify
spotify: error while loading shared libraries: libudev.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
piotr@piotr-ThinkPad-X61:~$

skoczek5001

>Przeinstalowywałem go już kilka razy. Co teraz zrobić?

pavroo

Przeinstalowanie nic nie zmieni.
Trzeba skoncentrować się na błędzie.
Jeśli posiadasz system w wersji 64 bitowej, to w pierwszej kolejności doinstaluj pakiet libudev0 32 bitowy:
sudo apt-get update
sudo apt-get install libudev0:i386

Jeśli wciąż będzie problem to utwórz dodatkowe dowiązanie symboliczne (jeśli system 64 bitowy!):
cd /lib/x86_64-linux-gnu/
sudo ln -sf libudev.so.1 libudev.so.0
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

skoczek5001

Jestem naprawde zły. Wpisałem tą komendę i komputer nagle przestał sie włączać dochodzi do momentu gdzie ładuje sie logo ,,e" a następnie pojawia się błąd. Proszę pomóżcie mam tam ważne pliki.

pavroo

W takim wypadku uruchom system w trybie ratunkowym, zaloguj sie na konto admina (root) i usuń pakiet, który zainstalowałeś.
apt-get remove libudev0:i386
apt-get autoremove
reboot
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

skoczek5001

No to słodko, bo już zrobiłem formata. i oczywiście straciłem Całe ostatnie godziny pracy.

Dzisiaj jest mój zły dzień.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum