Dystrybucje Linux > Sparky

Obsługa Sparkiego

<< < (2/3) > >>

pavroo:
Witaj ponownie Albedo

Pomyłki zdarzają się każdemu - mnie również :)

a. Zdecydowałem sie na Debiana stabilnego z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest stabilność działania. Kierując system do osób z niedużym bagażem doswiadczeń w pracy z Linuksem nie mogę narażać ich na częste i duże aktualizacje jakie są w testing. Nie mogą też walczyć z przytrafiającymi się problemami po aktualizacjach. Dlatego to w tym przypadku przedkładam starszą i stabilną wersję nad nowszą i niestabilną.

b. Rozmiar czcionki może być powiększony w wersji finalnej

c. Montowanie:

- aby zamontować partycję dysku twardego dodaj odpowiedni wpis do pliku

Code:
/etc/fstab

oraz utwórz folder do montowania partycji/dysku, np:

Code:
/media/sda1

Zobacz wpis "Montowanie partycji":

--- Kod ---http://linuxiarze.pl/montowanie/
--- Koniec kodu ---

- automatyczne montowanie dysków USB zostanie poprawione i w wersji finalnej systemu będzie to w standardzie.

d. System nie jest w wersji Alfa - był wielokrotnie sprawdzany i jest już "prawie" gotowy do wersji finalnej. Wersja kandydująca "RC" ma na celu zamknąć wszelkie zmiany i przybudowy systemu a umożliwić skoncentrowanie się tylko i wyłącznie na usunięciu wykrytych błędów. Dziękuję Ci za zgłoszenie wszystkich uwag, na pewno pomogą w rozwoju systemu.

Pozdrawiam

pavroo

Albedo 0.64:
Dzięki za porady na temat montowania, przyswoję sobie na przyszłość. Mam nadzieję, że Sparky w wersji finalnej będzie używalny i dołączę go do swojej "kolekcji". A jednak nie pomyliłem się zbytnio wcześniej, Thunar jest domyślnym managerem plików w E17 i to od dawna (sprawdziłem). Myląca może być jego okrojona forma. Raczej nie da się go wyeliminować z powodu zależności ale można używać innego zamiennie, w sumie żaden problem. Automatyczne montowanie nośników i dobra obsługa połączeń sieciowych (w tym WiFi) przydałoby się podczas sesji live, ułatwii to instalację na dysku. A'propos, instalator systemu jest naprawdę super, świetne są też narzędzia do naprawy systemu, MBR i robienia backupu, doskonały pomysł. Pozdrawiam.

pavroo:
Hhmm...

Zabiłeś mi ćwieka, więc sprawdziłem dokładnie i nie znalazłem nawet jednego pakietu/biblioteki związanej z Thunarem.

Jeśli możesz to napisz gdzie to znalazłeś.

Wydaje mi się, iż masz ciągle na myśli menadżera plików enlightenment:

Popraw mnie jeśli się mylę.

Montowanie nośników USB zostało już naprawione.

Montowanie partycji dysku twardego działa w wersji Live E17 RC - wszystkie dostępne partycje ładują się do panelu bocznego PCManFM.

Sterowniki do Wifi zostały zaktualizowane z repo "backports", więc powinno być lepiej.

Pozdrawiam

wojt:
SparkyLinux 1.0 e17 fullDVD-pl

Opinia własna: ambitny projekt systemu operacyjnego, jednak dla przeciętnego użytkownika nawet tak proste środowisko graficzne (a może menedżer okien) jak enlighment (e17) jest mało wygodne. Zainstalowałem LXDE w "SparkyLinux 1.0 Full enlightment PL" i z systemem pracuje się o WIELE lepiej. Odnośnie samych składników dystrybucji - OK (większość oprogramowania jest ale nie wszystko działa jak należy). Daje się we znaki znak rozpoznawczy LINUKSÓW - walka z błędami. I w tym przypadku nie brakuje errorów (błędów) oprogramowania i samemu trzeba sie z nimi mierzyć. Z drugiej strony dystrybucja rozwija się od niedawna i być może zbliży się "przyjaznością dla użytkowania" do lubiąc go czy nie lubiąc - słusznego systemu operacujnego MS. Ocena własna dla SparkyLinux 1.0 Full enlightment PL - 5/10 gdzie 8/10 dałbym LinuxMint12 LXDE bo to moim zdaniem naprawde dobry system.

pavroo:
A próbowałeś również SparkyLinux 2.0 ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej