Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Edubuntu - powolna reakcja

Zaczęty przez rzaba123, Kwiecień 16, 2015, 04:47:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

rzaba123

Mam dość stary komputer (CPU: AMD Sempron 2200+ 1,51 GHz; RAM: 768 MB; grafika: NVIDIA GeForce FX 5500 128 MB; HD 40 GB, w tym 18,5 na Windows XP).
Zainstalowałem najnowszą wersję edubuntu. Instalacja poszła bez problemów, system zainstalował się jako równoległy do Windows na nowej partycji.
Niestety, działa bardzo wolno. O ile kursor myszy działa płynnie i bez widocznych opóźnień, to wszystkie okna, które się pojawiają, wyświetlają się jakby w zwolnionym tempie. Bardzo długo trzeba też czekać na reakcję na kliknięcie.
Co może być problemem? Dodam, że Windows również po instalacji edubuntu działa płynnie i bez problemów. W internecie dotarłem do informacji, że mój zestaw spełnia wymagania dla tej dystrybucji edubuntu.
Nie mam żadnego doświadczenia z linuxem.
Czy moglibyście mi doradzić jak to rozwiązać?

pavroo

Edubuntu używa środowiska graficznego Unity, które jest dość zasobożerne i nie jest dedykowane dla starszych maszyn.
W takim przypadku proponuję abyś doinstalował lżejsze środowisko LXDE lub Xfce.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum