Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Q4OS (Q4OS 1.2.5 Live)

Zaczęty przez os.y, Czerwiec 29, 2015, 02:04:05 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

os.y

Czy jest ktoś na forum, kto wsparł by mnie w zmaganiach z Q4OSem ?
Leży mi środowisko Trinity (TDE). Jest tym co najbardziej przypomina win98se,  środowisko które urzekło mnie swą prostotą, komunikatywnością.
Wersje Q4OS, chyba 1.2.2, pobrałem, zainstalowałem z powodzeniem i... z braku jakiejkolwiek informacji o systemie w języku polskim dysk sformatowałem wracając do XPeka (ten też mam maksymalnie upodobniony do środowiska win98se).
Gdybyś to TY się zdecydował wesprzeć ten zbożny cel wiedz, że prócz szczerych chęci niewiele więcej będę oferował przy współpracy a będę parł w oporządzeniu Q4OSa na wzór tego co mam na XPeku.

Pozdrawiam czytaczy forum.

pavroo

Witaj
Napisz jaki konkretnie masz problem/problemy z tym systemem to zrobimy burzę mózgów i coś wymyślimy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

os.y

Wiedząc konkretnie jaki ma się problem, zna się już i rozwiązanie ;)
Raczej nikomu nie mam zamiaru zaprzątać głowy swymi muchami w nosie prócz takiego, kto już tym systemem się posługuje więc i zna odpowiedź na te najprostsze pytania:
- jak zlokalizować system
- jak zlokalizować konquera i pozostałe preinstalowane programy
- gdzie szukać oprogramowania użytkowego mającego już swą polską wersję
- jak zainstalować (i odinstalować) takie oprogramowanie
- jak posługiwać się wine przy posługiwaniu sie kilkoma nietypowymi programami, np: Tunatic
i nie będzie dla niego problemem poświecić chwilkę by mi przesłać garść stosownych info.

A powód tego jest prozaiczny, brak jakiegokolwiek info o Q4OSie w języku polskim.
Tak wiec, nawet nie wiem czy czasem nie rzucam się z motyką na słońce okazując nim zainteresowanie.
On tylko ładnie mi pachnie przez oferowanie środowiska przyjaznego dla oka i chyba najbardziej intuicyjnego po kontakcie ze stylem klasycznym windows.

Dzięki za odzew. Pozdrawiam.

pavroo

Ok, więc po kolei.
Q4OS bazuje na Debianie - dostępne jest bogate wiki Debianowe, w sporej mierze dostępne po polsku.

Otwórz terminal i zaloguj się na konto root:
su
Lokalizacja:
dpkg-reconfigure locales
Klawiatura:
dpkg-reconfigure keyboard-configuration
Konsola:
dpkg-reconfigure console-data
Doinstaluj polskie pakiety językowe, jeśli są dostępne.
Jeśli w systemie jest zainstalowany Synaptic, otwórz go i wyszukaj pakiety, które maja w nazwie 'tde' + 'l10n' + 'pl'. Po zainstalowaniu pakietu (tde-pl), otwórz TDE Control Center-> Language i ustaw Polski jako domyślny język. Ponowne logowanie do systemu powinno odbyć się w języku polskim.
Jeśli Synaptic nie jest domyślnie zainstalowany, doinstaluj go w terminalu:
su
apt-get update
apt-get install synaptic

Wszystkie dodatkowe programy możesz wyszukać i zainstalować za pomocą Synaptic.
Po ustawieniu polskiej lokalizacji większość programów powinna działać w języku polski. Zależy to jednak od stopnia spolszczenia.

Wine (w terminalu):
wine /scieżka/do/programu.exe
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum