Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu i aktualizacje

Zaczęty przez CacholaPL, Kwiecień 09, 2015, 03:01:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

CacholaPL

Mam dziwną sytuację w moim Ubuntu 14.04 LTS. Od jakiegoś czasu świrują aktualizacje. Jak zwykle była aktualizacja, więc ją zainstalowałem, lecz po jakimś czasie na górze pojawił się czerwony wykrzyknik, który oznaczał, że nie udało się pobrać, lub paczki są przestarzałe, więc zaktualizowałem. Lecz od pewnego czasu ten wykrzyknik pojawia się nawet jak w ogóle nie było aktualizacji. Poza tym, wszystkie aktualizacje są zaliczane do aktualizacji bezpieczeństwa. Aktualizacje są tak częste, że po pierwszej natychmiast pojawia się następna. Kiedy aktualizuję paczki używając apt-get update, to zawsze są używane stare paczki, a niektóre są ignorowane, ponad to nie może pobrać jakieś paczki, bo klucz jest przestarzały. Moje pytanie nie brzmi jak to naprawić, moje pytanie brzmi czym to jest spowodowane i czy wy macie podobne problemy, ponieważ Ubuntu w aktualizacjach próbuje wciskać mi jakieś nowe biblioteki. Aha i jeszcze mój Ubuntu ma myśli samobójcze  :'( . Gdy usuwałem VirtualBox za pomocą apt-get remove, to oczywiście pokazał, jakie pakiety zostały zainstalowane, ale nie są już potrzebne. Fajnie, tylko, że menedżer APT twierdzi, że pliki jądra nie są potrzebne.

pavroo

Czy dokonywałeś zmian w /etc/aptsource.list ?
Jeśli tak, to pokaż zawartość tego pliku.
CytatGdy usuwałem VirtualBox za pomocą apt-get remove, to oczywiście pokazał, jakie pakiety zostały zainstalowane, ale nie są już potrzebne. Fajnie, tylko, że menedżer APT twierdzi, że pliki jądra nie są potrzebne.
Prawdopodobnie stare moduły jądra dla vbox-a nie są już potrzebne jak również stare jądra, które można usunąć.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

CacholaPL

Nie dokonuję żadnych zmian w tych plikach, uczę się jeszcze Linuksa i nie chcę niczego zepsuć.

Co do tych modułów to się składa, że kolega ma Kubuntu i aktualizował system przez konsolę za pomocą apt-get upgrade i wyskoczyło to samo co przy usuwaniu VirtualBox

pavroo

Wykonaj:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

i pokaż mi cały wynik.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum