Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zlecę linuxa

Zaczęty przez anhem, Kwiecień 04, 2015, 09:44:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

anhem

zlecę wykonanie Linuksa typu SLAX,POrteus i inne ...główne założenie jest takie:
- system będzie można uruchamiać z pena ,ale także zainstalować na dysku HDD
- oczywiście polska wersja językowam,
- podstawowa cecha to modularna budowa jak SLAX czyli jeśli chcemy zainstalować jakiś program to ściągamy dedykowany moduł,
- jako GUI może być XFCE
- powinien posiadać możliwość łatwego tworzenia modułów z innych programów,

oczywiście powinien być oparty na jak najnowszym jądrze w celu wykrywania automatycznego jak największej liczby nowych urządzeń ,

pavroo

Co dokładnie masz na myśli?
Czy chcesz zrobić "własną" dystrybucję (remix) czy wgrać gotowego SLAX-a lub Porteusa ze swoimi programami/ustawieniami?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

anhem

chcę zrobić "własną" dystrybucję typu Porteus....chodzi mi o założenia tej dystrybucji czyli głównie modułowość...oczywiście jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to można korzystać z Porteusa jako "bazy" ...ale nie wiem czy to nie narusza praw....

pavroo

#3
Do zrobienie "własnej dystrybucji" potrzebujesz armii programistów, więc powinieneś przekonfigurować swoje potrzeby biorąc pod uwagę możliwości.

Opcja druga - zrobić remiks istniejącej dystrybucji, który można wykonać bez problemu, biorąc pod uwagę przeznaczenie nowego "distra".  Wspominam o tym, ponieważ nie wszyscy deweloperzy dystrybucji lub oprogramowania wchodzącego w skład wybranej dystrybucji, udostępniają swoją pracę do celów czysto komercyjnych.

Tak więc, pytania są dość istotne: do jakich celów potrzebujesz nowego remiksu?
Co chcesz w nim umieścić - jakie programy/pakiety?
Czy potrzebujesz remiksu tylko do własnych celów czy zamierzasz go udostępniać innym lub sprzedawać?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

anhem

dzięki za odpowiedź...i za wyjaśnienie kwestii

odpowiadam z kolei na Twoje pytania:
- programy standardowe dla małej dystrybucji linuxa typu Porteus czyli obsługa Neta (www,email,ftp itp.) i akcesoria podobne jak w Windowsie
- zamierzam go udostępniać i może tworzyć wokół niego społeczność czyli współtworzyć go z innymi w przyszłości
- nie przewiduje sprzedaży systemu (w obecnych czasach gdy systemów jest masa za darmo ktoś chciałby za "mój" płacić? :) )

pavroo

Teoretycznie mógłbym się tym zająć.
Napisałeś "zlecę linuxa" więc rozumiem, że odpłatnie.
W takim przypadku zapraszam na PW.
W przeciwnym... daj również znać.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

anhem


KaroTG

A ile kosztowałoby zlecenie komuś zrobienie distra? Mam pomysł na specjalne distro związane z pewnym portalem internetowym. Takie distro miałoby mieć wygląd i styl taki, jak ów portal i liczne aplikacje ułatwiające natychmiastowe przejście online do stron tego portalu i edycji jego zawartości.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum