Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak połączenia z internetem laptop lenovo g710 ubuntu 14.04

Zaczęty przez weerbel, Marzec 20, 2015, 02:45:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

weerbel

Niestety dalej brak internetu a w /etc/resolv.conf po restarcie brakuje tego co dopisałem.Pakiet resolvconf jest zainstalowany.Jego wersja to 1.69ubuntu1.1

pavroo

Wyedytuj plik (jako admin):
/etc/network/interfaces
usuń to co tam jest i wklej:
auto eth0
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

Następnie podnieś interfejs eth0, poleceniem:
sudo ifup eth0
W przypadku braku reakcji po ostatnim poleceniu, podaj jego wynik.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

weerbel

Próbowałem odpalić neta na Windowsie 8,który  jest zainstalowany obok Ubuntu.Tam też internet nie działa.Wyskakuje taki komunikat: karta sieciowa "ethernet" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip.

weerbel

Temat do zamknięcia. Wstyd się przyznać ale popełniłem podstawowy błąd. Gdy podpinałem kabel ze stacjonarnego komputera do laptopa nie resetowałem modemu. Po wyłączeniu modemu i ponownym go włączeniu oraz podłączeniu do lapka kabla internet działa normalnie.Przepraszam Cię pavro i dziękuję za poświęcony mi czas.

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum