Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Trudności po aktualizacji Ubuntu z 12.04 na 14.04LTS

Zaczęty przez przylodz, Marzec 18, 2015, 07:13:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

przylodz

Witam.
Byłem bardzo zadowolony z Ubuntu 12.04. Zobaczyłem, że jest najnowsza wersja tego systemu 14.04 LTS. Zrobiłem aktualizację, po której system nie działa. Pulpit widać tylko częściowo, wskaźnik myszy się porusza, ale klikanie nie przynosi żadnych efektów. Wyłączam przyciskiem uruchamiania komputera, bo inne sposoby zawodzą. Czy ktoś się spotkał z taką reakcją na aktualizację? Co mam teraz zrobić, żeby tchnąć w komputer życie?

pavroo

Osobiście kilkakrotnie doświadczyłem podobnych zonków po aktualizacji Ubuntu do wyższej wersji.

Co zrobić?
1. Skopiuj prywatne dane na inny nośnik.
2. Zainstaluj wersję 14.04.x usuwając poprzednią instalację.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

A tak na przyszłość: Nie aktualizuje się jakiejkolwiek dystrybucji przeskakując pośrednie wersje. Między 12.04 a 14.04 były jeszcze 12.10, 13.04 i 13.10 a to oznacza zbyt duże zmiany w systemie by to przeskoczyć bez problemów. Reinstalacja LTS co dwa lata nie jest wielkim kłopotem ani wyzwaniem a zapewnia porządek na dysku i optymalne działanie. Jeśli bardzo chcesz zachować ciągłość systemu to zainstaluj dystrybucję typu rolling. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

przylodz

Dziękuję za podpowiedzi. Najgorsze i tak chyba już nastąpiło, ale może jeszcze uda się coś z tego zrobić.
Pozdrawiam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum