Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Krusader z prawami root

Zaczęty przez christo, Marzec 09, 2015, 09:45:51 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Witam serdecznie.
Jedno pytanie :
Na mint z cinnamonem (17.1 ) do każdorazowego uruchomienia przez gksu potrzebne jest hasło root'a
natomiast na LMDE nie ma takiej potrzeby krusader odpala sie bez hasła roota z prawami roota.( chyba tylko raz na początku podałem ( choc nie jestem pewny )
Jak zrobić aby na mint z cinnamonem odpalał sie tak samo.?tzn.bez hasła ale z uprawnieniami.
Aby nie wdawać się w dyskusję po co to i dlaczego odpowiem że bo tak.
Pozdrawiam

darekradzan

#1
odp. usunięta.

pavroo

Prawdopodobnie podałeś hasło na początku i zaznaczyłeś "Zapamiętaj hasło".
Hasło admina nie będzie konieczne do podawania we wszystkich aplikacjach, które tego wymagają, aż do wylogowania/restartu systemu. 
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

christo

Cytat: pavroo w Marzec 09, 2015, 01:10:16 PM
Prawdopodobnie podałeś hasło na początku i zaznaczyłeś "Zapamiętaj hasło".
Hasło admina nie będzie konieczne do podawania we wszystkich aplikacjach, które tego wymagają, aż do wylogowania/restartu systemu.
Hasło root jest zawsze potrzebne jeśli odpalam jak napisałem krusadera w mint (17.1) z gksu krusader a chodzi o to że w LMDE nie ma takiej potrzeby a już niejednokrotnie sie z niego ( LMDE ) wylogowywałem i cały czas pamieta a mint nie pamieta albo nie chce pamiętać  ;)

pavroo

#4
W takim razie:
- LMDE ma błąd lub
- domyślnie zezwala na użycie aplikacji na prawach root-a bez konieczności podawania hasła lub
- Cinnamon zapamiętał tę akcję (wątpię).
Trzeba by było na forum Minta zapytać, co oni tam pozmieniali.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum