Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux na Netbooka Asus EeePC 1015BX

Zaczęty przez pablosss, Luty 24, 2015, 01:38:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pablosss

Witam wszystkich współforumowiczów.

Zwracam się do ludzi mądrzejszych ode mnie o pomoc:
Posiadam netbooka Asus EeePC 1015BX
(Parametry krótko:
procesor AMD C60 1GHz (Tryb turbo 1,33GHz)
Grafika AMD Radeon HD 6290
Ram 1Gb DDR3 (wlutowny :'() )

Poszukuje czegoś mniej zasobożernego.
Lubuntu na starcie pochłania mi ok 200Mb ram. Uruchomienie Chromium z 3-4 kartami (sprawdzone na podstawie strony linuxiarze) prowadzi do przeciązenia urządzenia i zawiechy (ratuje się zawsze twardym resetem bo w stanie zawiechy potrafi trwac kilka godzin).

Netbook stosowany w 90% do przegladania neta, jakas muzyka, czasem film czy praca na libreoffice, sporadycznie octave

Wiem ze to moja niewiedza ale moze wyjaśni mi ktoś czemu urzadzenie nie przyjmuje zadnego systemu 32bitowego? Probowalem wielu za kazdym razem gdzies wysyywalo 32bitówke podczas instalacji a kazda mozliwa 64bitowa chwytała odrazu?

Zastanawiałem się nad systemami:
Lubuntu
Ubuntu na LxQt
Crunchbang <-- Lub poczekać na Crunchbang++
Mint Cinnamon lub Mate
Sparky (nie zastanawiałem nad silnikiem graficznym)

Nie boje się troche poużywać terminala ale w granicach rozsądku. Pracuje na linuxie od 2 lat - na poczatku Ubuntu chwila debiana i teraz lubuntu nigdy bardzo nie zagłębiałem się w system. Mial działać i być niezawodny aaa ja jestem zdolniacha w psuciu i kombinacji

Także wielka prośba do was drodzy forumiwocze wspomóżcie biednego kolege w decyzji.
Zależy mi na niezawodności i jakiejś predkości działania , zebym juz nie musial robic tych twardych resetow bo serce mi sie kroi jak to musze zrobic

Dziękuję

darekradzan

zainstaluj manjaro z fluxboxem
http://linuxiarze.pl/download_manjaro/#fluxbox
oprocz tego jakas fajna przegladarke , typu midori , rekonq czy otter browser
i system bedzie Ci smigal ze az milo
Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum