Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Arch Linux problem z wystartowaniem przez refind

Zaczęty przez ruus, Luty 22, 2015, 03:18:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ruus

Witam, zwracam się do was o pomoc w rozwiązaniu problemu z wystartowaniem Arch Linux poprzez refind. Przy próbie odpalenia wywala mi coś takiego:
rEFInd - Booting OS

Starting vmlinuz-linux
Using load options 'ro root=UUID=bd6b3352-1b79-4c70-a061-21ff87ff0772 initrd=\boot\initramfs-linux.img'
Invalid loader file!
Error: Not Found while loading vmlinuz-linux

* Hit any key to continue *

Przestudiowałem problem w internecie i znalazłem to:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=182069
Ale niestety albo jestem głupi albo to u mnie nie działa. Czy ktoś coś pomoże? :D

pavroo

Wygląda to tak, jakby bootloader nie "widział" obrazu dysku rozruchowego "img".
Przyczyną tego problemu może być źle skonfigurowany wpis odpowiedzialny za wskazanie partycji, na której znajduje się katalog '/boot' oraz plik 'initramfs-linux.img'.
Plik ten znajduje się ma partycji o identyfikatorze (UUID) 'bd6b3352-1b79-4c70-a061-21ff87ff0772'.

W pierwszej kolejności sugeruję uruchomić dystrybucję Linuksa w trybie Live, podmontowanie partycji/dysków i sprawdzenie, czy użyty UUID jest prawidłowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


ruus

Dzięki za rady, zrobiłem to trochę "na odwrót" ale wszystko śmiga i problem załatwiony

Zobacz najnowsze wiadomości na forum