Systemy BSD > PC-BSD

Problemy z kartą sieciową...

(1/2) > >>

Max Vanach:
Hej wszystkim mam niecodzienny problem, niecodzienny ponieważ nie zdarzyło jeszcze mi się to na żadnej dystrybucji linuksa jaką w życiu instalowałem a mianowicie do tej pory używałem ubuntu aczkolwiek zdenerwowała mnie mocno najnowsza wersja więc postanowiłem zmienić system zacząłem od powrotu do fedory ale czegoś mi w niej brakowało więc spróbowałem bridge linux ale po pięknie przebytej instalacji gdy już system się ładnie zainstalował i nadeszła pora na restart okazało się,że zniknęły mi wszystkie partycje wiec instaluje jeszcze raz i znowu to samo po trzeciej instalce zrezygnowałem z użytkowania tego systemu następnie wybrałem pc-bsd i wszystko było by pięknie bo w końcu znalazłem system który by mnie zadowoli ale nie widzi mojej karty sieciowej przez co nie mogę uzyskać połączenia wifi a co za tym idzie system dla mnie staje się bez użyteczny może ktoś wie jak rozwiązać dany problem nie wiem czy to od sprzętu zależy w każdym razie pracuje na acerze aspire 5742G...
A jak niestety nie ma na to rozwiązania to może ktoś poleci dystrybucję na którą bez większych problemów wgram jdk i intelliJ. Pozdrawiam wszystkich !!!

pavroo:
Poniższy link dostarcza informację o kartach Wifi, które domyślnie posiadają wsparcie,  które wymagają ręcznej instalacji oraz takie, które nie są wspierane. Sprawdź jaka masz kartę i porównaj z listą.

--- Kod ---http://wiki.pcbsd.org/index.php/Wireless_Testing
--- Koniec kodu ---


Rozmawiając o najnowszej wersji Ubuntu, od której rozpocząłeś, to zalecam trochę starszą wersję 14.04 LTS.

Max Vanach:
jeśli chodzi o ubuntu to jestem przy nim od wersji 8.04 a to właśnie 14.04 mnie zdenerwował, gdyż po każdej aktualizacji coraz gorzej się na nim pracowało a że ponowna instalacja nie dała efektów gdyż gdy tylko się zaktualizował powracał do poprzedniego stanu...
Dzięki za odpowiedź choć będę potrzebował większej pomocy i trochę mi głupio bo nie jestem początkującym użytkownikiem linuksa ale ten problem mam pierwszy raz i kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić. Po wpisaniu w terminal danej komendy wyświetliło mi się  Broadcom Corporation BCM43225, opisze ktoś krok po kroku jak to zrobić?

pavroo:
Według informacji ze strony Wiki, który zamieściłem poprzednio wynika, że nie posiadają wsparcia dla Twojej karty Wifi:

--- Cytuj ---Table 4: devices in this table have users who desire support but lack a FreeBSD driver.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytuj ---Table 4. Interfaces Without Drivers: BCM43225
--- Koniec cytatu ---
Podali linka do pobrania źródeł sterowników dla Linuksa.
Wydaje się, że trzeba będzie zainstalować jądro ze źródeł i Linuksowy sterownik.
Chyba, że ktoś będzie znał inny sposób.

Sugeruję przeprosić się z jakąś dystrybucją Linuksa - wifi powinno działać w większości linuksowych systemów.

pavroo:
Podzieliłem wątek, odbiegał od tematu:

--- Kod ---http://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,736.0.html
--- Koniec kodu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej