Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Program do zdalnego pulpitu

Zaczęty przez zyrol81, Luty 12, 2015, 01:40:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zyrol81

Witam.

Poszukuje programu pod Xubuntu 14.04 do zdalnego łączenia się z systemem Windows. Jeśli mam włączony pulpit zdalny na Windows to za pomocą xubuntu chce się z nim połączyc. Kiedyś było coś takiego jak "klient serwera terminalowego". Teraz jednak nie ma tego w centrum oprogramowania. Proszę o jakiś program do zdalnego łączenia sie z systemami Windows. Zaznaczam, że komputów z którymi będę się łączył jest bardzo dużo (około 400 stacji roboczych +serwery). Na wszystkich komputerach pulpit zdalny jest włączony.

Dziękuję za pomoc wszystkim.

darekradzan

#1
 chyba jeszcze jest w xubuntu takie cos jak  xrdp
, zainstaluj go i sprawdz
no i remmina , ten program to zainstaluj ze wszystki, wtyczkami , czyli

sudo apt-get install remmina remmina-common remmina-plugin-rdp remmina-plugin-vnc remmina-plugin-gnome remmina-plugin-nx remmina-plugin-telepathy remmina-plugin-xdmcp

Poczytaj/poszukaj na stronach/forach Ubuntu , na pewno znajdziesz mnostwo cennych porad
pozdrawiam

P.s masz link do strony , poczytaj (wystarczy "pogooglowac")
http://www.programydlapc.pl/Ubuntu-pulpit-zdalny-widoczny-w-systemie-Windows,Blog,Ubuntu,1077.html

zyrol81

No właśnie szukałem, ale nie znalazłem. Wszędzie (również w artykule z linku) jest sposób połączenia zdalnego pulpitu Ubuntu. Tzn łączysz sie zdalnie z komputerem z ubuntu. W druga stronę nie mogłem znaleźć. Owszem, VNC, ale on wymaga również klienta na komputerze z którym chce się połączyć, a to mnie nie urządza. Na wszystkich maszynach mam włączony zdalne sterowanie i dodatkowe programy + licencje są mi zbędne.

darekradzan

CytatOwszem, VNC, ale on wymaga również klienta na komputerze z którym chce się połączyć, a to mnie nie urządza.
Czyli jakie rozwiazanie Ciebie urzadza  ? , moze napisz dokladnie co bys chcial osiagnac .
Sa jeszcze (bynajmniej na debian )
Teamviewer
realvnc
Xdcmp
i jeszcze kilka innych
Napisz moze dokladnie co bys chcial opsiagnac
, bo tak jak w pierwszym poscie napisales
CytatPoszukuje programu pod Xubuntu 14.04 do zdalnego łączenia się z systemem Windows
to poczytaj o tsclient , moze on podola Twoim wymaganiom
pozdrawiam

zyrol81

W systemie Windows we właściwościach systemu jest coś takiego
"Zezwalaj na połączenia z komputerów z dowolną wersją pulpitu".
Zaptaszkuje tą opcję i od tej pory mogę łączyć się zdalnie z danym komputerem z innych komputerów z windows. Chciałbym móc połączyć się z tem komputerem za pomocą komputera z Linux. Jak mam to zrobić?

pavroo

#5
Jednym z prostszych w obsłudze programów jest Remmina, tak jak to wcześniej sugerował Derek.
Zobacz równiez krótki opis połączenia pomiedzy komputerami Linux i Windows w języku polskim:
http://www.pcworld.pl/news/379400/Zdalne.polaczenia.miedzy.Linuksem.i.Windows.html
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

zyrol81

No tak, tylko u mnie nie ma Klienta usług terminalowych. apt-get czy w centrum oprogramowania nie ma czegoś takiego. I tu się możliwości. RDP nie istnieje. I na tym utknąłem.

darekradzan

#7
a wpisz w konsole
apt-cache search remmina

i ja zainstaluj , remmina to wlasnie 
CytatKlienta usług terminalowych
, napisalem Ci w pierwszym poscie jak ja zainstalowac wraz ze wszystkimi wtyczkami

Edit:
przeczytaj sobie tutaj ,jest to raczej aktualne
https://linuxacademy.com/blog/linux/the-connected-desktop-with-ubuntu-linux/
pozdrawiam

zyrol81

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wybór padł na rdesktop. Dokładnie tego poszukiwałem. Jeszcze mam prolem ze skalowanem okna, ale to akurat najmniejszy problem. Zamykam temat.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum