Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Istotne różnice

Zaczęty przez pregunta, Luty 18, 2015, 01:24:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pregunta

Wykonałem aktualizację [kernel 4.3.0-1] ale conky pozostał i nie musiałem go doinstalowywać.
Coś poszło nie tak skoro nie powinno go być?

pavroo

Wszystko jest ok.
Conky został usunięty z nowych nośników iso, lecz nie powoduje to zmian na wcześniejszych wersjach już zainstalowanych wersji Sparka.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pregunta

#77
pavroo, jak zorganizować w Sparky'm wyszukiwarkę plików?
W windowsie po prostu się wpisywało nazwę w okienku w menu start.

Catfish? Coś innego?

Pozdrawiam.

pavroo

Najszybciej za pośrednictwem Catfish.
Niektóre menadżery plików maja wbudowaną opcję wyszukiwania, trzeba sprawdzić w menu menadżera.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pregunta

Dzięki, pavroo.

Niestety thunar nie ma takiej opcji.
Zainstalowałem catfish i działa.

Pozdrawiam.

pregunta

Potrzebuje znowu pomocy, koledzy.
Zainstalowałem Sparky'ego na Thinkpadzie T500 z kartą wlan Intel 5100 ale niestety nawet po wyłączeniu standardu n prędkość internetu po wifi bliska zera.
Trzeba zatem wymienić moduł Intela na inny. I tu mam pytanie.
Które karty lepiej pracują pod linuxem? Broadcomy czy Atherosy?

Albedo 0.64

Witaj. Od kiedy Broadcom wypuścił stery dla Linuksa skończyły się problemy z tymi kartami. Niestety, w niektórych dystrybucjach bywają problematyczne konfiguracje ze względu na konflikty między różnymi wersjami sterowników (b43 kontra wl). Przedtem miałem kartę intela, która hulała w każdej dystrybucji. Zanim wymienisz kartę, sprawdź jakie są sterowniki w repozytorium. Może wystarczy zmienić sterowniki do intela zamiast zmieniać kartę na inną?
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pregunta

Moduły Intela źle pracują pod linuxem.
Nie wiem jaka jest tego przyczyna ale to norma o której sporo w internecie można poczytać.
Szczególnie dotyczy to współpracy starszych kart z nowymi kernelami.
Już kilka kart Intela przerobiłem i po prostu jeśli linux to wlany Intela odpadają.
Zakupiłem do testów i Broadcoma BCM94322 i Atherosa AR5BXB92 i zobaczę jak wifi będzie się spisywać.
W anglojęzycznych internetach bardziej polecany jest Atheros jako ten mniej problemowy czy wręcz bezproblemowy ze świetnymi osiągami.

pregunta

#83
pavroo, co to za komunikat?
CytatWystąpiły błędy podczas przetwarzania:
/var/cache/apt/archives/systemd_228-6_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Zainstalowałem na T500 Sparky'ego 4.2, zrobiłem update i dist-upgrade i właśnie na koniec tego drugiego wyrzuciło takie coś?
O co chodzi?

pregunta

Albedo 0.64, wifi na AR5BXB92 działa elegancko. Jedynie co musiałem zrobić to flash biosu ma Lenovo ma whitelistę i laptop z tą kartą nie ruszał.

Albedo 0.64

#85
Do głowy by mi nie przyszło, że bios blokuje kartę wifi i ma swoje listy. Widocznie Lenovo ma swoje umowy z producentami podzespołów i blokuje konkurencję.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pregunta

Czy gruba mogę zainstalować na / zamiast tworzyć partycję /boot?

pavroo

Oczywiście, tworzenie dodatkowej partycji /boot nie jest koniecznością.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pregunta

Okej, dzięki.
Zrobiłem tak ale nie nadałem flagi boot i system nie ruszał.
Pewnie po oflagowaniu partycji / system by zadziałał ale wydzieliłem jednak /boot.

pregunta

A ktoś ustawiał trim na Sparky'm bądź Debianie?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum