Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Terminal automatycznie włącza Skype

Zaczęty przez sammael666, Luty 08, 2015, 06:46:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sammael666

Witam, od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownikiem Sparkylinux 3.6 xfce. Jedyny problem polega na tym że po odpaleniu terminala xfce automatycznie uruchamia sie plik z /usr/bin/skype. Szukałem rozwiązania niestety żadne nie pomogło. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

pavroo

Witaj
W jaki sposób uruchamiasz terminal xfce?
Za pośrednictwem dolnego wbar-a czy w inny sposób?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sammael666

Wbar usunął zaraz po instalacji na rzecz cairo-dock. Terminal odpalam z whisker-menu.

pavroo

Sprawdź launcher xfce terminala w cairo-dock oraz w plik .desktop /usr/share/applications/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sammael666

#4
Launcher jest ok zresztą mam to samo jak odpale terminal z menu whisker. Co do pliku .desktop to takowego nie mam...nawet wyszukiwarka plików catfish nie może go odnaleźć :(

Ten sam problem występuje z innymi emulatorami terminala tj. terminator, tilda etc. natomiast nie ma problemu jeśli odpale terminal z uprawnieniami root.

pavroo

Uruchom terminal w terminalu, jako zwykły user (nie root) i wrzuć na forum, to co terminal wyrzuci.
Użyj poleceń:
x-terminal-emulator
oraz
xfce4-terminal
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sammael666

sparkylinux@sparky:~$ x-terminal-emulator
ConfigBase::load: Unable to open /home/sparkylinux/.config/terminator/config ([Errno 2] Nie ma takiego pliku ani katalogu: '/home/sparkylinux/.config/terminator/config')

xfce4-terminal nie wyrzuca nic poprostu uruchamia terminal razem ze skype.

pavroo

#7
W pierwszym przypadku możesz naprawić błąd związany z terminatorem.
Uruchom w terminalu:
su
update-alternatives --config x-terminal-emulator

i wybierz, np. xterm (potem możesz zmienić na własny).
Możesz również usunąć terminator, jest już niepotrzebny - jeśli go nie używasz.
su
apt-get remove terminator
apt-get autoremove

W dalszym ciągu nie wiem dlaczego skype uruchamia się wraz z terminalem.
Pierwsze raz coś takiego widzę.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sammael666

Ja tak samo... nie jest to moje pierwsze distro i nigdy nie miałem takiego problemu. Opisałem problem na kilku innych forach i tam też nikt nie potrafi mi pomóc. W każdym razie dzięki za starania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum