Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z pierwszym logowaniem, instalacją pakietów

Zaczęty przez Jogurcik12, Luty 14, 2012, 10:07:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jogurcik12

Witam.



Jestem amatorem w świecie Linuxa. Otóż na moim leciwym komputerze postanowiłem zainstalować jakąś dystrybucję Linuxa - wybór padł na Zenwalka. Testowałem też Ubuntu. Ale ciągle mam jakieś problemy...



Zenwalk 7.0 - instalacja przebiega prawidłowo, pojawia się już ekran logowania i w tym momencie przestaje działać klawiatura (sprawdzam także z inną), myszka działa normalnie. I nie mogę się zalogować.



Zenwalk 6.2 - trochę starsza dystrybucja na płytce od kolegi. Tu wszystko przebiega normalnie. Wykonuje aktualizacje według poradnika ze strony, ale nie wszystko się instaluje oraz Iceweasel (przeglądarka) się nie włącza (komunikat z błędem o strumienie wejścia/wyjścia). Dodatkowo nie mogę spolszczyć np. przeglądarki.



Co do Ubuntu - zły dział, ale kiedyś instalowałem i też coś działo się przy automatycznej aktualizacji.



Jeżeli ktoś ma chwilkę czasu i może mi pomóc rozwiązać problemy to był bym wdzięczny. A może jest jakaś inna dystrybucja po polsku z dość małymi wymaganiami?



Z góry dziękuję i przepraszam za ewentualne błędy.

Pozdrawiam.

pavroo

Witaj.

Jaką wersję Zenwalk użyłeś do instalacji? Install czy Live? U mnie Live nie zawsze działała poprawnie po instalacji.

Lekka dystrybucja ?

Polecam CrunchBang Openbox lub Xfce - zbudowana na Debianie stabilnym. Chodzi jak rakieta, nie zauważyłem żadnych problemów.

2. Dreamlinux - również zbudowany na Debianie

- trzeba tylko doinstalować pakiety językowe (znajdziesz w dziale Akcesoria).

3. Lubuntu lub Xubuntu - jeśli zależy Ci na stabilności to sugeruję wersję 10.04 LTS.

Pozdrawiam

pavroo
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Jogurcik12

#2
Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia lub usunięcia.

Wcześniej nie działało, mimo podmian klawiatur. Zainstalowałem piąty raz wersję 7.0 i tym razem o dziwo poszło, a wszystko zrobiłem tak samo. Co do spolszczeń - w 7.0 nie ma weasela tylko icecat, więc wszystko się ładnie spolszczyło. Aż trochę mi głupio, że z taką błachostką na forum pisałem - rozwiązanie wręcz banalne, a męczyłem się pół dnia.

Pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum