Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Adobe flash player

Zaczęty przez Arges, Luty 06, 2015, 08:34:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Arges

na początku chce powiedzieć że jestem totalnie zielony na temat linuxa........
chciałbym się dowiedzieć jak moge zaktualizować ADOBE ......mam zainstalowane a kiedy przechodząc do wtyczek i aktualizacji przezuca mnie na strone adobe i kaze mi wybrac wersje, sciagnołem chyba wszystkie ale nie wiem jak to dodac ( zaktualizowac)...?

pavroo

Witaj
Adobe przestało wspierać Linuksa jakiś czas temu, więc nie zaktualizujesz wtyczki.
Używaj tę wersję, którą posiadasz.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maromann

Cytat: pavroo w Luty 06, 2015, 09:26:09 PM
Adobe przestało wspierać Linuksa jakiś czas temu, więc nie zaktualizujesz wtyczki.
niby tak, niby nie. jeżeli chodzi o firefoxa, to można ręcznie ją zaktualizować (kwestia jednego pliku). obcnie używam shockwave flasha 11.2.202.442 z dnia 29 stycznia br. to wg mnie jest wersja najnowsza.

czy rozmawiamy o aktualizycji flasha dla firefoxa, czy dla innej przeglądarki?

Arges

Tak, chodzi o firefoxa, aktualnie posiadam wersje którą podałeś.......
Ogólnie większość stron śmiga, ale są takie które wymagają aktualizacji, ale z tego co piszecie to chyba muszę poczekać jeszcze na coś nowszego:))
dzieki za pomoc.

Maromann

to już nowszej wersji nie ma. jeżeli masz z tym problem i koniecznie musisz mieć nowego flesza (teraz chyba 16.0.0.305), to powinieneś zainstalować chrome'a. w nim zawsze natywnie jest najnowsza wersja flashplayera (w chromium nie ma flashplayera. można doinstalować peppermintflashplugina, ale polega to na wyłuskaniu go z chrome'a i doinstalowaniu do chromium. ). oczywiściście chromea nie ma w repozytoriach większości dystrybucji (nie wiem, o jakiej rozmawiamy) ale instalacja z reguły nie nastręcza problemów.

Arges

ok wielkie dzieki, zassałem chrome z neta i działa..

Zobacz najnowsze wiadomości na forum