Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux - Server na Raspberry Pi + Kamera usb

Zaczęty przez Kage, Luty 04, 2015, 11:58:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kage

Cześć,

Nie znalazłem odpowiedniego działu, a chce sie dowiedziec, jak najlepiej i najłatwiej zrealizować pomysl.
Mianowicie chce postawic serwer www na jakims Linuxie w Raspberry Pi a nastepnie na serwerze postawic strone www ze streamem, z kamery usb podpiętej do Raspberr. Do tego jakis soft ktory pozwoli robic zdjecia podczas wykrycia przez kamerę ruchu i wysyłanie ich na email lub do DropBox'a.

Ps. IP moge miec zewnętrzny wiec to jeden problem mniej. No ale jestem zielony jesli chodzi o Linuxa i Raspberry Pi

Mam nadzieje ze cos mi doradzicie :)

pavroo

Witaj
Na początek proponuję Raspbian.
Wersja NOOBS dla początkujących lub właściwy Raspbian dla trochę bardziej zaawansowanych:
http://linuxiarze.pl/distro-raspbian/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Kage

A czy sa (na Linuxa) jakies ciekawe programy do kamer ktore mogl bym do tego celu wykorzystac?

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Kage

Jesli bym cos takiego zrobil to po kazdym wylaczeniu RPi musial bym podpinac monitor i reszte aby na nowo to odpalic prawda?

pavroo

Jeżeli byś po każdym wyłączeniu odpinał, to musisz z powrotem podpiąć.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Kage

Mialem na mysli zeby odpalic streamowanie z kamery ;)
Bo to by bylo troche uciazliwe.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum