Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

TP-LINK WN727N - Linux Mint, po instalacji sterowników system się zawiesza

Zaczęty przez NXT, Luty 03, 2015, 05:44:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

Semplice 7 jest jeszcze w fazie testowej, lepiej poczekać na finalną wersję.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

NXT

Spróbuję Archa lub Manjaro w takim razie.
Miałem już do czynienia z Archem, zdarzało mi się też odpalić live Manjaro.
Jeśli uda mi się przy instalacji Archa skorzystać z tetheringu USB z mojego telefonu to postawię Archa. W innym wypadku zmuszony jestem skorzystać z Manjaro, bo niestety nie mam specjalnie możliwości użycia kabla... chociaż może... Mam ok. 15m kabla. Może starczy i na samą instalację podłącze :)

W AUR były sterowniki jeśli się nie mylę, także będę próbował :)

Co do Minta - po prostu z niego korzystam już któryś rok i jestem nawet zadowolony. Chociaż prędkością nie powalał. Zawsze chciałem korzystać z Archa, ale parę spraw mnie odpychało. Dużo by pisać - raczej moje wymysły, lenistwo i strach przed tym by zaryzykować, spróbować, zagłębić się w plikach konfiguracyjnych, że wiele rzeczy domyślnie dostępnych w Ubuntu/Mint itd będę musiał sam włączyć, doinstalować itd... niż jakieś faktyczne problemy. No cóż... nadszedł czas. Pewnie się nie zawiodę :)

Dzięki za pomoc, jak już zmuszę się do instalacji Archa czy tam Manjaro to dam znać czy działa Wi-Fi.

Jeśli nie uda mi się uruchomić w ogóle karty na Archu/Manjaro to w ruch pójdzie Debian, chociaż szczerze mówiąc wolę konfigurować Archa niż Debiana... Nie wiem czemu :P

darekradzan


NXT

Dzięki, jakoś w nocy przed Twoim postem natknąłem się na to.

Sprawdzę czy Evo/lution ogarnie tethering USB :)

Dzięki jeszcze raz ;)

darekradzan

@NXT
Naprawde sie nie orientuje czy da rade w evo/lution ogarnac to lacze internetowe przez telefon , na ich stronie tez chyba nic nie ma na ten temat
bo sam arch raczej nie ma problemu
https://wiki.archlinux.org/index.php/android_tethering

NXT

Na Mincie z automatu odpalało. Wykrywało kabel usb, jak zwykły kabel internetowy :)
Po instalacji nie będzie pewnie problemu, ale chodzi o to, żebym miał neta do instalacji :)
Potem i tak będę walczył z kartą USB. No cóż spojrzę i się przekonamy. Może przez noc to zrobię albo innym razem... lenistwo dobija xD
_____________________________________________________________________________________________________________________

Tethering USB działał wyśmienicie :)
Arch postawiony, karta zainstalowana bardzo szybko, bo w AUR była paczka z dołączonym patchem :)
Ale... problem jest identyczny. Napisałem na forum Archa. Może oni coś poradzą... Chyba, że Wy jeszcze coś wymyślicie...
Na necie znalazłem takie coś:

WORKING:
2.6.32-431.23.3.el6.x86_64
2.6.43.8-2.fc15.x86_64

WORKING - WITH REDUCED THROUGHPUT AND DISCONNECTIONS
3.0.0-1.fc16.x86_64
3.1.0-1.fc16.x86_64
3.2.0-2.fc17.x86_64
3.3.0-1.fc17.x86_64
3.3.8-1.fc16.x86_64

BROKEN - OPERATING SYSTEM CRASHES:
3.4.0-1.fc18.x86_64
3.4.2-4.fc17.x86_64

BROKEN - CANNOT COMPILE - WITH UNOFFICIAL PATCHES OPERATING SYSTEM CRASHES:
3.10.0-123.6.3.el7.x86_64
3.12.10-300.fc20.x86_64
3.15.10-200.fc20.x86_64
3.16.0-1.fc21.x86_64

http://www.spinics.net/lists/linux-wireless/msg126115.html - źródło w/w

Mimo to wydaje mi się, że są tacy co używają urządzenia na tym chipsecie na nowszych wymienionych wyżej kernelach...

Dzięki za chęci ;) Zobaczymy czy coś z tego jeszcze wyjdzie...

Maromann

Cytat: pavroo w Luty 04, 2015, 11:12:02 PM
Semplice 7 jest jeszcze w fazie testowej, lepiej poczekać na finalną wersję.
obecna wersj 7 jest wersją developerską. aktualną wersją finalną (z powodów, o których pisałem powyżej) jest wersja 6. ale wydana ponad rok temu. to jest debian sid, więc aktualizacja tak na prawdę wymieni cały system (coś może niezadziałać, ale forum jest jednym z lepszych i bardziej aktywnych). dla ustalenia uwagi. to nie jest system produkcyjny. ale dla osób chcących eksperymentować i nauczyć się więcej, to dobra szkoła.

rpepek

Witam serdecznie,
właściwie to wiem od czego zacząć ale nie mam pojęcia jak to ugryźć. Więc może tak, mam zainstalowanego linuxa ubuntu 16.04 LTS, przyznam że wcześniej miałem zainstalowaną wersję 12.04(nie pamiętam dokładnie), na komputerze stacjonarnym. I mam teraz mały problem z uzyskaniem na tym komputerze internetu. Wcześniej miałem podłączony kabelek internetowy do karty sieciowej i nie było problemu. Natomiast parę dni temu się przeprowadziłem i mam dostęp tylko do wifi, brak możliwości podpięcia kabla. Zakupiłem TP-linka TL-WN823N i próbowałem jakoś uzyskać internet...jakoś bo chciałem zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o linuxa. Raz w tamtym roku zainstalowałem bo mi się spodobał ale to dla mnie czarna magia. Przeglądam różne fora i wypowiedzi i po prostu mój komputer (umysł) tego nie ogarnia. Może nie powinienem wogóle się za to brać no ale człowiek po to żyje, żeby się uczyć. Wracając do mojego problemu, uchwyciłem kilka porad i próbowałem jakoś zainstalować sterowniki, które ściągnąłem ze strony producenta, jest tam coś o kernel i wersje, ale nie mam pojęcia co to.

Czy jest możliwe aby ktoś jakoś mnie ukierunkował w tym temacie, podszkolił, doradził. Bo przyznam, że interfejs i to jak chodzi linux, to bardzo mi się podoba, no ale mam problem żeby to ogarnąć. Jeśli napisałem posta w złym temacie, to bardzo przepraszam. No i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Paweł

Albedo 0.64

@rpepek:
Cześć Paweł. Twój problem z TP-Link TL-WN823N wynika nie z winy systemu ale z niedbałości producenta. Sterowniki V1 i V2 dla Linuksa przeznaczone są na starsze wersje jądra systemu  (kernel 2.6.18 ~ 3.10.10) stąd bierze się kłopot z instalacją. Obecnie stosuje się kernele 3.16 - 4.4 więc mogą tu przeszkadzać inne wersje kompilatora gcc. Nie wiem dlaczego producent nie wspiera bieżącej wersji kernela w sterownikach datowanych na rok 2015/2016. Proces instalacji tych sterowników również woła o pomstę do nieba i pochodzi chyba z czasów Ubuntu 9.04. Moim zdaniem nie trafiłeś z zakupem tego sprzętu, jeśli możesz to się go pozbądź. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie routera wifi który ma opcję podłączenia kablem sieciowym LAN RJ-45, wtedy będziesz miał tak jak przedtem bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Modemy i karty sieciowe USB potrafią sprawiać problemy także w innych systemach. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

rpepek

Dzięki za odpowiedź :)

Mam router Netgear WNR612v3, ale nie mogłem się połączyć, jak trzeba zatem skonfigurować go w linuxie?
Przy okazji instalacji aktualnej wersji tak jak i poprzedniej, ciągle wyskakują jakieś błędy lub zwyczajnie się wiesza, czym to może być spowodowane?

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że mam hasło do wifi, oprócz tego router ma też swoje hasło, podłączyłem go do prądu, kablem do komputera i linux widzi że jest podłączenie ale nie wczytuje internetu. Myslę, że powinienem gdzieś wpisać hasło, tylko gdzie i które.  A może oba?

Albedo 0.64

@rpepek:
Konfiguracja routera i sieci wifi jest taka sama w różnych systemach i przebiega przez przeglądarkę. Nie wymaga także dodatkowych sterowników. W przeglądarce trzeba wpisać adres IP routera 192.168.1.1 by wejść do ustawień. Trzeba utworzyć sieć wifi w której routery powinny się widzieć nawzajem. Pierwszy trzeba ustawić na udostępnianie łącza a drugi  na odbiór danych i przekazywanie do sieci LAN (czyli kabelek). Być może trzeba będzie przypisać adres sieciowy komputerowi. Znajdź w internecie  instrukcje od routerów i poradnik ustawienia sieci domowej.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

rpepek

Dziękuję za wskazówki, postaram się jakoś przez to przebrnąć :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum