Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Netrunner i język polski

Zaczęty przez painlust, Luty 03, 2015, 09:23:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

painlust

Najnowszy Netrunner 14.1LTS jest pochodną Kubuntu 14.04.1 LTS. Niestety o ile w Kubuntu po wybraniu polskiego instalatora cały desktop ładuje się po polsku to w Netrunnerze po takiej akcji język polski pojawia się co najwyżej w teści okienek a i to nie zawsze a cały desktop jest po angielsku i nie ma możliwości doinstalowania innego języka tak jak jest w Kubuntu. Można to zrobić poprzez terminal? jesli tak to jak?

darekradzan

#1
@painlust
To znaczy co , chcesz spolszczyc kde ?
Jesli tak to poszukaj w terminalu
apt-cache search kde-l10n-pl
albo
apt-cache search kde-i18n-pl
nie wiem dokladnie ktory w netrunnerze tym opartym o kubuntu pakiet tutaj jest , w tym rolling opartym o manjaro jest kde-l10n-pl, no i jak znajdziesz to zainstaluj
sudo apt-get install kde-l10n-pl
lub
sudo apt-get install kde-i18n-pl
nastepnie reboot systemu , i masz kde/pulpit w j.polskim
pozdrawiam

painlust

Dzięki. Poszło z

sudo apt-get install kde-l10n-pl

to tak jakby ktoś potrzebował.

darekradzan

To sie ciesze ze moglem pomoc , tak z ciekawosci
ile ten netrunner pobiera Ci ramu , w calkowitym "spokoju?: tzn , bez wlaczonej przegladarki  , ani zadnych innych programow . Sprawdz , jak znajdziesz chwile , na monitorze systemu i napisz
Z gory dziekuje , pozdrawiam

painlust

Coś pomiędzy 512MB a 1G. Tak gdzieś w połowie. Mam 2G w jednej kości i nie zauważyłem aby było go za dużo lub za mało. Za to po otworzeniu przeglądarki (chrome) i puszczeniu filmu z youtube i próbie przewijania strony góra-dół nasyca mi się jeden z rdzeni procesora do 100% i jest chwilowe zacięcie, ale mam Athlona 64 X2 4000+ a więc bez rewelacji. To chyba pierwszy dwurdzeniowiec AMD. Ta się zerestą dzieje w każdym systemie w KDE (mam też Kubuntu i Minta)

darekradzan

sprobuj Kaos-a , albo chakre  , duzo mniejsze obciazenia , kaosa mozesz sprobowac z plasma
http://sourceforge.net/projects/kaosx/files/test-iso/KaOS-kf5-2015.01.25-x86_64.iso/download
Jednak nalezy pamietac ze KaOs to jeddynie oprogramowanie 64 bit., masz jednak KCP , cos na podobienstwo arch-owego AUR
Chakra tez zajebiaszcza , tez jest CCR ,to samo co KCP i AUR
Ja teraz np. uzywam archa z plasma
i przy wlaczonym radiu (clementine) , przegladarka google-chrome z 4 kartami , ktorrent , pobieram sobie filmik
i mam obciazenie
710 mb / 4.8 Gb
procesor intel core 2 quad q9400
obciazony do 3%
tak ze kolosalna roznica
w ogole netruuner slynie z duzych obciazen , tak samo jak Kubuntu
ale niby pamiec jest poto zeby ja wykorzystywac , tylko szkoda troche procka , tak ze jednym slowem szczerze polecam Ci do wyprobowania te dystrybucje , jesli lubisz KDE
U mnie tez malo obciazala system nowa Fedora z plasma
pobranie na stronie
http://pub.dvratil.cz/plasma/iso/5.2.0/
ale jakos szczerze nie lubie yum-a
pozdrawiam , milego dnia

painlust

Nie to żeby mi sie podobało KDE, coć brzydkie nie jest :) Zainteresowany jestem systemami ubuntupochodnymi na tę chwilę i mam je wszystkie lub prawie wszystkie zainstalowane na swoim komputerze (szalone :) ) i po prostu porównuje je ze sobą czyli ich możliwości i możliwości poszczególnych środowisk. Do całej masy dystrybucji na RPM-ach mnie nie ciągnie na razie :)

darekradzan


Zobacz najnowsze wiadomości na forum