Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z GRUB

Zaczęty przez krystianlll, Styczeń 23, 2015, 06:42:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

krystianlll

Witam,
Zainstalowałem Ubuntu 14.04 obok Windows 8.1. W momencie startu komputera, zamiast standardowego okna wyboru systemu pojawia się czarny ekran z kolorową obramówką. Próbowałem rozwiązań z pierwszych kilku stron z google, i nic nie pomogło, nawet próba naprawy bootloadera windowsa z płytki. Macie jakieś propozycje, ponieważ chciałbym uniknąć reinstalacji windowsa.

pavroo

Witaj
Podstawowe pytanie: co na tym czarnym ekranie z kolorową obramówka widnieje?
Możesz dokładnie napisać co tam jest lub zrób zdjęcie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

krystianlll

Problem jest taki, że tam nie widnieje nic.

pavroo

Jeśli to Win 8 to na 100% masz EFI zamiast BIOS.
W tym przypadku nie polecam naprawy bootloadera GRUB, który prawdopodobnie źle się zainstalował/skonfigurował.
Proponuję abyś spróbował jeszcze raz zainstalować Ubuntu na tej samej partycji, lub inną dystrybucję linuksową, która posiada wsparcie dla EFI.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

krystianlll

Czyli ubuntu 14.04 nie ma wsparcia dla efi?

pavroo

Nic takiego nie powiedziałem, oczywiście że posiada.
Cytatzainstalować Ubuntu na tej samej partycji, lub inną
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

krystianlll

Ok, no to spróbuję zainstalować jakiś inny system  ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum