Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

AntiX instalacja KeePassX

Zaczęty przez arcio_dr, Styczeń 21, 2015, 05:19:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

arcio_dr

Witam zostałem użytkownikiem Antix`a  na inspirion 1210 świetnie się zainstalował ale nie mogę skompilować keePassx zdaję się robię zgodnie z instrukcją ale w make są błędy. Coś nie tak z katalogami próbowałem z prefiksem ale też nic nie daje ofo kod:grazyna@antixInspirion:~
$ cd Pobrane/keepassx-0.4.3/
grazyna@antixInspirion:~/Pobrane/keepassx-0.4.3
$ qmake
Project MESSAGE: See 'INSTALL' for configuration options.
Project MESSAGE: Install Prefix: /usr
Project MESSAGE: *** Makefile successfully generated.
Project MESSAGE: *** Start make now.
grazyna@antixInspirion:~/Pobrane/keepassx-0.4.3
$ make
cd src/ && /usr/lib/i386-linux-gnu/qt4/bin/qmake /home/grazyna/Pobrane/keepassx-0.4.3/src/src.pro -o Makefile
cd src/ && make -f Makefile
make[1]: Wejście do katalogu '/home/grazyna/Pobrane/keepassx-0.4.3/src'
/usr/lib/i386-linux-gnu/qt4/bin/uic forms/AutoTypeDlg.ui -o ../build/ui/ui_AutoTypeDlg.h
make[1]: /usr/lib/i386-linux-gnu/qt4/bin/uic: Polecenie nie znalezione
Makefile:411: polecenia dla obiektu '../build/ui/ui_AutoTypeDlg.h' nie powiodły się
make[1]: *** [../build/ui/ui_AutoTypeDlg.h] Błąd 127
make[1]: Opuszczenie katalogu '/home/grazyna/Pobrane/keepassx-0.4.3/src'
Makefile:39: polecenia dla obiektu 'sub-src-make_default' nie powiodły się
make: *** [sub-src-make_default] Błąd 2

pavroo

Witaj
Pierwszy błąd:
Cytatmake[1]: /usr/lib/i386-linux-gnu/qt4/bin/uic: Polecenie nie znalezione
prawdopodobnie wskazuje na brak pakietu libqt4-dev, więc go zainstaluj:
apt-get update
apt-get install libqt4-dev

i spóbuj kompilacji ponownie.

p.s.
Nie musisz kompilować keePassx ze źródeł, możesz ten pakiet zainstalować z oficjalnego repozytorium:
apt-get update
apt-get install keepassx
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

arcio_dr

#2
Wielkie dzięki spróbuję.
OK zainstalowałem z apt. Tak sie przyzwyczaiłem do xubuntu że jak zobaczyłem że w synapticu nie ma to już nie szukałem - ale też próbowałem skompilować. Zainstalowałem tę bibliotekę i błąd jest inny lib/HelperX11.h:30:34: fatal error: X11/extensions/XTest.h: Nie ma takiego pliku ani katalogu
#include <X11/extensions/XTest.h>
                                  ^
compilation terminated.
Makefile:688: polecenia dla obiektu '../build/HelperX11.o' nie powiodły się
make[1]: *** [../build/HelperX11.o] Błąd 1
make[1]: Opuszczenie katalogu '/home/grazyna/Pobrane/keepassx-0.4.3/src'
Makefile:39: polecenia dla obiektu 'sub-src-make_default' nie powiodły się
make: *** [sub-src-make_default] Błąd 2
  czy to znaczy że brakuje helperx11??? w jaki sposób dojść że prakuje konkretnego pakietu? Czy wystarczy apt-cache search nazwa niepełna (Bo mi nie wychodziło)

darekradzan

#3
jesli potrzebujesz wszystkie wiadomosci o danym pakiecie to
aptitude show ( nazwa pakietu)
lub
apt-cache show ( nazwa pakietu)
a najlepiej to zobacz tutaj
https://packages.debian.org/stable/keepassx
pamietaj o tym ze Antix to Debian stabilny , wteedy latwiej Ci bedzie rozwiazac/znalezc wiele problemow
pozdrawiam

pavroo

Cytatw jaki sposób dojść że prakuje konkretnego pakietu
Sprawdź pierwszą linię z błędem lub nad błędem.
W tym przypadku linia nad inforamcją o zatrzymaniu kompilacji: compilation terminated wskazuje na barak: X11/extensions/XTest.h
Wtedy użyj starej, dobrej googlowaczki - wynikiem prawdopodobnie będzie brak pakietu: libxtst-dev
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

arcio_dr

Dzieki poćwiczę. Myślałem że to będzie bardziej jednoznaczne. Ja znalazłem przedtem w googlach chyba ze cztery nazwy bibliotek tj. libx11-dev;libXtst-devel;   libxtst-dev;x11proto-xext-dev(więcej nie szukałem). I nie mając pewności napisałem ten post. Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum