Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux?

Zaczęty przez Arkovianin, Styczeń 03, 2015, 06:33:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Arkovianin

Jaki linux polecilibyście pod ten komputer?

Asus F5M AP0013 2007 rok
RAM 2 GB
VGA NVIDIA GO 6100 (256 mb brane z ramu. Do ustawienia w biosie)
Procesor 2x 1.9 AMD TURION X2 dual processor
HDD 80 GB
proszę o pomoc

darekradzan

Witam
A to twoje poczatki jesli chodzi o linux-a ?
Jesli tak,  to moze jakies manjaro ,crunchbang,solydx , w ostatecznosci minta 32bit ,z lekkim  srodowiskiem typu xfce4 , lxqt , fluxbox
jesli masz jako takie pojecie to sprobuj moze arch-a , sparkiego lub cos z rzeczy wywodzacych sie od slackware - chyba dobrym wyborem byl by salix os , pozdrawiam
p.s z tymi parametrami nie pchaj sie w zaden system 64 bit , ani w ze srodowiskiem typu kde4 , gnome czy plasma 5 , ale takie jest oczywiscie moje zdanie .Najlepiej wypal sobie kilka systemow  i posprawdzaj jako live , wtedy cos dopasujesz pod swoje wymagania,
zastanow sie jeszcze do czego system ma ci sluzyc , poczytaj jak wyglada sprawa ze sterownikami , obsluga sprzetu itp. w danych systemach ,,pozdrawiam

Maromann

jak dla mnie wybór systemu jest pochodną kompetencji, chęci i potrzeb. sam komputer ma drugorzędne znaczenie. czy wbijając gwoździe zastanawiamy się nad konstrukcją młotka?

darekradzan

jesli młotek ma plastikowy trzonek , to warto sie zastanowic jakie gwozdzie nim wbijac

Maromann

Cytat: darekradzan w Styczeń 07, 2015, 04:43:54 PM
jesli młotek ma plastikowy trzonek , to warto sie zastanowic jakie gwozdzie nim wbijac
po prostu źle dobrane narzędzie. dodatkowo, źle rozwiązany problem, wygererował następny.
kiedyś człowiek wiedział, co jest pierwotne, co wtórne. co to poprzednik, a co następnik. a dzisiaj wszystko hd i kamieni qpa.
a może w zupełności wystarczyłby free dos. lekki, zgrabny. śmiga na każdym sprzęcie.

Arkovianin

Chcę mieć w nim wszystko. Kiedyś pracowałem na Mincie.... ale AMD chyba nie lubią Linuxów.... na intelu wszystko się instalowało

Albedo 0.64

Nie pamiętam jakichś bardzo szczególnych problemów z architekturą AMD pod Linuksem natomiast o problemach z grafiką Nvidia to i owszem. Niestety, nie ma złotej rady w tym temacie, musisz sam eksperymentować z różnymi dystrybucjami żeby wybrać najlepiej działającą na twoim sprzęcie.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Mr. Bean

#7
Cześć,
mam laptopa o bardzo podobnej konfiguracji (tyle samo ramu, taki sam procesor). Ze środowisk graficznych polecam XFCE lub MATE. Przez pewien czas używałem KDE, ale niezbyt dobrze chodziło (stary komp). Jeśli chodzi o distro, to ja używam Fedory 21 XFCE 64-bit. Wbrew pozorom jest to stabilna dystrybucja i działa szybko i  bez problemów na moim sprzęcie. Z innych dystrybucji polecę Ci OpenSUSE, SparkyLinux, Debiana i Manjaro. Miałem kiedyś Minta, ale nie mogłem się do niego przekonać.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum