Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

menadżer pobierania w FF

Zaczęty przez jinkis, Luty 25, 2016, 11:09:51 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jinkis

Hej,
Zdarzyła mi się sytuacja, że musiałem (właśnie kończę) pobrać ok. 500 plików ok.10GB  jeżeli ma to jakieś znaczenie są to zdjęcia jpg(sic!). Robiłem to na zasadzie zaznaczam ileś sztuk pobieram i zaglądam do komputera za jakiś czas, pomijając zawrotne prędkości (400kb/s to był max a zazwyczaj 200kb/s - takie prędkości osiągałem na "one drive"), pliki nie zawsze zostały poprawnie pobrane. Po teoretycznym pobraniu w pliku .zip otrzymywałem komunikat "wystąpił błąd podczas otwierania archiwum" albo coś w ten deseń. Teraz szukam paczki 37 plików przez moje nie dopilnowanie...
Przechodząc (w końcu) do meritum, początkowo myślałem, że ten błąd spowodowany jest przez wygaszacz ekranu, ale zmiany na tym polu nic nie dawały. Kolejna opcja to ilość pobieranych paczek .zip jednocześnie (miałem 4 lub 5), również nic się nie zmieniło jak zredukowałem do 1 sztuki. Przyszedł mi do głowy inny menadżer do pobierania ale najpierw muszę poczytać coś o nich.
Powiem szczerze, że do tej pory na poprzednich numerach (ubuntu) nie zdarzało mi się to(z wyjątkiem stopowania pobierania bo wtedy zawsze był problem z kontynuacją ale to chyba było na windowsie innym systemie). Jak myślicie czym mogło być to spowodowane? Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja? Czy zmiana menadżera pomogła? ew. czy polecacie któryś konkretny?
Korzystałem z FF ver. 44.0.2, system ubuntu 15.10.

Albedo 0.64

Witaj. Opisywane przez ciebie zjawiska nie koniecznie zależą od programów. Na pobieranie dużych plików i generowanie dużych transferów mają również wpływ możliwości używanych serwerów, wydajność infrastruktury usługodawcy internetowego, obciążenie serwisu hostingowego itp. Zmiennych jest wiele i trudno jednoznacznie określić przyczynę. Jak do tej pory nie miałem większych problemów z pobieraniem przez przeglądarki ale zdarzały się nieudane pobierania, głównie z powodu łącza internetowego. Do przesyłania znajomym zdjęć czy dokumentów używam Dropbox. Było wszystko ok, dopóki nie przesłałem obrazów iso starych dystrybucji dla pavroo na potrzeby archiwum linuxiarzy. Dostałem wtedy komunikat, że moje konto generuje nadmierny transfer danych i "coś tam coś tam", w zwiazku z tym został mi ograniczony limit wysyłania. Pytasz o program. Do tego celu jest kilka różnych, zależy z jakiego protokołu przesyłania w danej chwili korzystasz. Szukaj w centrum oprogramowania.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

jinkis

Dziękuje za odpowiedź :) Ponieważ pierwszy raz pobierałem z tego hostingu, postanowiłem go przetestować i wygląda na to, że problem dotyczy serwera, z którego pobierałem pliki, w pracy dokonałem próby na FF i chromie no i efekty były podobne, problemy wynikły z powodu pobierania zbyt dużych paczek z plikami. Dokładnie powyżej 2gb skutkowało błędem, a więc zakładam, że optymalny rozmiar jest poniżej tej wartości. Niestety nie ja umieszczałem zdjęcia na tym hostingu. Pozdrawiam :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum