Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Elementary OS Luna i tuner TV Omega mini DVB-T T-300

Zaczęty przez ESelw, Luty 08, 2015, 09:14:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ESelw

Witam! Mam prośbę odnośnie instalacji oprogramowania/konfiguracji systemu, aby móc oglądać telewizję naziemną przy użyciu tunera DVB-T Omega T-300. Posiadam płytę ze sterownikami, lecz są to sterowniki pod Windowsa, z którego nie zamierzam już nigdy raczej korzystać i nie mam go zainstalowanego. Czytałem, że można korzystać z tego tunera przy użyciu standardowego programu VLC media player (dedykowany przez producenta Blaze HD), jednakże nie jestem biegły w linuxie, by cokolwiek z tym móc zrobić. Próbowałem korzystać z tego tunera przez wine, ale po instalacji oprogramowania rzekomo pomyślnej program nie startuje, toteż wywaliłem wine, bo tylko i wyłącznie do tego celu go ściągnąłem. Po włożeniu tunera do gniazda USB i uruchomieni w "ustawienia systemu" opcji "Dodatkowe sterowniki" znajduje je (jako przetestowane przez twórców Elementary OS oprogramowanie do kart DVB-T) , niby instaluje, ale dalej nic... Jak zainstalować ten sprzęt, by działał pod linuxem?

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum