Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Xubuntu 14.04 problem z wyświetlaniem

Zaczęty przez Grzegorz, Grudzień 14, 2014, 11:21:02 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzegorz

Witam
Główny problem to brak czego kolwiek po za szarym tłem  na ekranie monitora. Komputer pracuje normalnie ,jednak nic , nawet kursora myszy niestety nie widać. Podczas pracy na sprzecie jak zawsze , z odpowiednią regularnością przychodzą aktualizacje , zaktualizowałem system  i następnego dnia po uruchomieniu sprzetu wystąpiła opisana tu awaria, szary ekran. 
Jedynym ratunkiem jest dla mnie płyta instalacyjna Xubuntu , po prostu korzystam z wersji testowej.
Grzegorz

darekradzan

#1
Wydaje sie ze nie masz wszystkich sterownikow , nie napisałes czy była to jakas wieksza aktualizacja ? moze nowsze jadro ? podejrzewam ze tak
masz link do strony , ale jesli jestes poczatkujacym , to nie wiem czy najłatwiej nie bedzie dla Ciebie zainstalowac system od nowa
link
Cytathttp://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1613132
Sprobuj , na poczatku , przez edytor wejsc w /etc/default/grub i dopisac przy pozycji GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT
zeby było przykładowo
CytatGRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet nomodeset"
potem jeszcze update-grub zeby zaktualizowac konfig gruba
pozdrawiam
P.s (Ctrl+Alt+F2 zeby sie dostac do terminala)
moze pomoze

Grzegorz

Dziękuje za pomoc.Nie jestem tak mocno zaawansowany w wykonywanie operacji na sprzecie a szczególnie w terminalu.Nie moja półka . Nie udało mi sie za pomocą w/w poleceń zaktualizować GRUB. Trudno na razie jadę z płyty instalacyjnej , lepiej gorzej ale  działa.Bedę szukał fizycznej , namacalnej pomocy wśród znajomych.Jeszcze raz dzieękuje.
Grzegorz

darekradzan

@Grzegorz
Grzegorz sprobuj tak ,najpierw za pomoca edytora wejdz w  /etc/default/grub
czyli za pomoca terminala : wydaj polecenie
sudo nano  /etc/default/grub
nastepnie znajdz linie
CytatGRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT
i zmien ja zeby wygladala tak
CytatGRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet nomodeset"
zapisz nowe ustawienia-( Ctrl+o)
zatwierdz - (Enter)
wyjdz -(Ctrl+x)
nastepnie wykonaj polecenie
sudo update-grub
i na koniec 
reboot
Zebys w ogole mogl wykonac te polecenia to po uruchomieniu systemu (czyli jak pojawi Ci sie ten szary ekran)
nacisnij Ctrl+Alt+F2 ,wtedy powinno Ci sie pojawic cos na miare terminala
i zacznij wykonywac te polecenia, jak wyzej
jesli system Ci powie ze nieznajoma komenda nano (czy jakos tak ) to zainstaluj ten edytor
sudo apt-get install nano
i zacznij ,j.w (sudo nano  /etc/default/grub    , itd.)
sprobuj moze bedzie wszystko ok
moze tylko system sie "domaga" nomodest
pozdrawiam

Grzegorz

Witaj
Mówią że nie taki "Linux" straszny jak go malują.Jak znajdę chwilę to bedę prubował zgodnie z Twoimi poleceniami.
Dziekuje.
Grzegorz

Grzegorz

Problem został rozwiązany , a to tylko i wyłącznie dzięki DARKOWI.
Jak żyję , a już trochę żyję na tym łez padole nie spotkałem tak bezinteresownie zaangażowanego człowieka jakim jest DAREK , w pomoc.
Jego wielkość umysłu ,wiedzy i dobroci  , przerasta wszystko.
Wielkie dzięki.
Szczęśliwego 2015 roku dla i nie tylko Wszystkich LINUKSIARZY. 
Grzegorz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum