Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak zainstalować sterownik Lubuntu 14.04

Zaczęty przez lukasz1910pl, Grudzień 07, 2014, 07:46:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukasz1910pl

Witam, zwracam się do Was z gorącą prośbą. Mianowicie mam zainstalowanego na laptopie Lubuntu 14.04 i nie jestem w stanie zainstalować sterownika EDIMAX EW-7318USg odpowiadającego za poprawne połączenie z siecią wi-fi. Szukałem poradników w internecie, jednak żaden nie dał mi satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie.
Jeżeli moglibyście mi dokładnie opisać krok po kroku instalację tego sterownika byłbym niezmiernie wdzięczny. Dziękuję i Pozdrawiam :)

pavroo

Witaj
Podaj wynik polecenia z konsoli tekstowej:
lspci | grep Network
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lukasz1910pl

Odpowiedz na wyżej podaną komendę 02:04.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4306 802.11b/g Wireless LAN Controller (rev 03)

pavroo

Zainstaluj pakiet ze sterownikiem:
sudo apt-get update
sudo apt-get install firmware-b43-installer

Po instalacji załaduj moduł do jądra:
sudo modprobe -r b43
Jeśli nie wyrzuci kodu błędu to:
sudo modprobe b43
Następnie sprawdź czy Twoja karta wifi działa.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum