Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wiadomość na ekranie

Zaczęty przez Dregorio, Listopad 15, 2014, 05:21:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dregorio

Hej. Chciałbym by na ekranie po odpaleniu systemu wyskoczył mi komunikat tak jak w Windows mogę ustawić by wraz z uruchomieniem systemu odpalił się notatnik w komunikatem. Najpierw bawiłem sie z .bashrc, ale tam komunikat będzie tylko w powłoce. Co mam zrobić by odpalał się od razu przy starcie?

pavroo

Witaj
Skopiuj plik .desktop notatnika z katalogu:
/usr/share/applications
do katalogu domowego:
~HOME/.config/autostart
Jeśli katalogu autostart nie ma, to utwórz go.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

#2
.desktop nie istnieje.

EDIT. głupi ja, już wiem co robie źle :P
EDIT2. Jak mniemam ~HOME, to tak naprawde mój domowy katalog, czyli w moim przypadku maciek?

pavroo

Chodzi o rozszerzenie .desktop.
Plik powinien mieć nazwę: tomboy.desktop lub inną, nie wiem o jaki dokładnie notatnik Ci chodzi.

Tak, Twój katalog domowy to:
/home/maciek
a to jest to samo co ~HOME
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

Teraz jak już to zrobiel, co jeszcze musze zrobic by mi włączyło ten program z napisem juz?

pavroo

Nic, po prostu wrzuć go do katalogu:
/home/maciek/.config/autostart
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

No, ale jak mam wypisać co chce? Bo teraz zrobiłem to i jak odpalilem kompa to nic sie nie pokazuje.

pavroo

#7
Który dokładnie plik przeniosłeś do autostart?
Jaką masz wersję *buntu? Podaj pełną nazwę pliku iso, którą użyłeś do instalacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dregorio

Mam wersje Ubuntu 14.10. Przenoszę to co mi kazałeś tomboy.desktop.

pavroo

Nie wiem co zrobiłeś źle, ale tomboy startuje automatycznie po wrzuceniu pliku desktop do autostartu.
Jednak tomboy uruchamia okno główne, a nie wybraną notatkę.

Proponuje Ci zainstalowanie pakietu screenlets. Jeden ze screenletów o nazwie Lipik to właśnie notatnik.
Po zaznaczeniu opcji Automatyczny start będzie startował wraz z systemem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum