Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

linux pod sony vaio?

Zaczęty przez groverr, Listopad 11, 2014, 08:32:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

groverr

Witam, W sumie wybór padł na Mint Cinnamon 17  Lub mint 17 kde lub sabayon kde . Piszę żeby się  nie pochwalić ,a zapytać czy na takim lapku jak Sony Vaio ruszy w pełni taki linux ?

Dane techniczne owego lapka ...

-Model Sony Vaio PCG-71811M
-Procesor Intel Core i3-2310M (2,1 GHz)
-Pamięć 4GB
-Matryca 15.6'' LED 1366 x 768 Błyszcząca
-Dysk 320 GB
-Napęd optyczny DVD-RW
-Karta graficzna NVIDIA GeForce 410M (1GB pamięci własnej)
-Karta dźwiękowa NVIDIA HD Audio
-WiFi 802.11 b/g/n
-Ethernet 10/100/1000 Mb/s
-Bluetooth
-4 x USB 2.0
-1 x HDMI

Dodatkowo chciałbym od razu zapytać się o sterowniki do karty graficznej , żebym mógł w chwili obecnej pobawić się w pełni Compiz fusion , później pewnie znudzi mi się Compiz , ale jak można to czemu by nie pobawić się ...W linuxie jestem początkującym , znudził mi już się system microsoft windows ,a  już patrzeć na niego nie mogę .. Prosił bym o odpowiedz , podpowiedz względem sterowników itp.Pozdrawiam

@edit: Dodam że zainstalowałem oba wersie minta i compiz nie działa na żadnych z nich .Czy jakiś compiz działa pod nvidie ?

pavroo

Witaj
Przy tej specyfikacji, chyba nie powienineś mieć problemów z normalym użytkowaniem komputera, jak również z Compiz-em.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

groverr

pobrałem sabayona i nie chce mi się zainstalować , teraz instaluję minta .Zobaczymy czy pójdzie compiz. Co do Sabayona to mogę pobrać wersję /amd64_KDE ? Czy mam szukać bez amd? Bo wersja Sabayon_Linux_14.11_amd64_KDE wyskakuje komunikat że coś z nvidią itd jutro pokaże screen,jeszcze raz pobiorę i zobaczę ale jak coś to jutro napiszę  bo już za późno dziś .Dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam

pavroo

Sabayona innego niż amd64 nie ma, w tym roku porzucili system 32 bitowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

groverr

#4
Wgrałem obraz na usb , i tak kilka razy, restart lapka i próba linuxa , a ze ciekaw jestem jakie są inne wiec tak kilka razy  .. Nagle po formacie usb oraz  wgraniu przez Universal USB na pendrive restart lapka wyskakuje napis--- linux ,  wersja coś tam coś tam  i du...a stoi nic się nie robi. Jest możliwość zablokowania usb pendrive ?Format pendrive nic nie daje

groverr

Taki owy mam komunikat
syslinux 4.03 2010-10-22 EDD Copyright (c) 1994-2010 H. Peter Anvin et al Stoi i nic się nie dzieje ..

pavroo

Program bootujący uruchamia się, lecz systemu Live nie chce uruchomić. Prawdopodobna przyczyna to uszkodzony obraz iso - pobierz inny lub nagraj na płytę lub przetestuj na wirtualnej maszynie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

groverr

#7
Ok w innym USB poszło , ale jak zawsze muszę mieć Pod górkę , więc wersja 14.11 nie chce u mnie iść
http://www.tinypic.pl/aobfak5u7onm
A jak to zniknie wiesza się na tym
http://www.tinypic.pl/aumzqtvf87ir
Zobaczę inną wersję 14.10

Zobacz najnowsze wiadomości na forum