Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wasze screeny z pulpitu :)

Zaczęty przez sovtware, Październik 28, 2013, 04:01:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Cytat: sovtware w Luty 16, 2024, 11:27:16 AM
Cytat: PomPom w Luty 15, 2024, 08:51:32 PM
Przesiadłem się na innego laptopa, więc stary dostał coś nowego.


Jak wygląda instalacja tego ?
Ja pobrałem największy obraz, czyli dvd1, bo nastawiłem się, że nie złapie mi wifi i chociaż poinstaluje coś z nośnika. Instalator sam w sobie jest prosty w konstrukcji i dałem mu zrobić co chce z całym nośnikiem, więc nie mogę nic powiedzieć o partycjonowaniu. Przy instalacji spytało mnie o wifi, więc to działało od razu. Po instalacji musisz kierować się ich Docsami i na dobry początek dograć xorg/wayland, odpowiednio dodać użytkownika, dograć środowisko, itd. Każda z tych rzeczy to jedno-trzy proste polecenia, a Docsy są czytelne. Bez tych kroków masz samo cli. Dalej musisz wyłapywać jakieś niedoróbki i samemu szukać co można wpisać, ale podstawy są raczej juz skonfigurowane. Instalacja tego włącznie z pobieraniem zajęła mi może 20 minut i taki system już jest gotowy do internetu bez odczuwalnych spadków wydajności względem Linuxa.
myk byle jak jako tako

sovtware

zapewne płyta dvd musi być na płycie dvd a nie na usb system startuje ładuje się i uruchamia kompa od nowa i debian mi się uruchamia :( no nic może kiedyś zobaczymy

PomPom

Cytat: sovtware w Luty 17, 2024, 11:22:18 AMzapewne płyta dvd musi być na płycie dvd a nie na usb system startuje ładuje się i uruchamia kompa od nowa i debian mi się uruchamia :( no nic może kiedyś zobaczymy
Nie musi być na płycie. Normalnie z pendriva odpaliłem. Obraz zrobiłem domyślnym programem do wypalania obrazów na usb w GNOME.
myk byle jak jako tako

sovtware

Cytat: PomPom w Luty 17, 2024, 03:56:10 PM
Cytat: sovtware w Luty 17, 2024, 11:22:18 AMzapewne płyta dvd musi być na płycie dvd a nie na usb system startuje ładuje się i uruchamia kompa od nowa i debian mi się uruchamia :( no nic może kiedyś zobaczymy
Nie musi być na płycie. Normalnie z pendriva odpaliłem. Obraz zrobiłem domyślnym programem do wypalania obrazów na usb w GNOME.
a w ten sposób czyli możliwe że to wina ventoy ok więc zrobię obraz na usb przez mintstick i zobaczymy :)

Piotr_1988


Warto przed instalacją przetestować w Virtualboxie (jak na obrazku).
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

PomPom

Ja poszedłem na żywca, bo mam wolnego lapka (ThinkPad T450) i zapas wiedzy. Jednak warto w wirtualce sprawdzić, czy podstawy się umie. Przeciw wirtualce jest to, że nie sprawdzisz, czy na pewno złapiesz neta, ale resztę się sprawdzi. Jak dla mnie, to bardzo czytelna jest metoda postawienia np. środowiska graficznego. Byle umieć sięgnąć do dokumentacji.
myk byle jak jako tako

Piotr_1988

Łapanie neta po części można przetestować z NomadBSD live z pendrive'a, ale tam nie sprawdzimy, czy potrafimy samodzielnie podstawowe komponenty poskładać... W sumie, jeśli komuś pasuje prekonfigurowane Xfce, Nomad powinien być OK, a jak nie pasuje Xfce, można na Nomadzie dograć inne DE bez prekonfiguracji.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

sovtware

Cytat: PomPom w Luty 17, 2024, 10:26:29 PMJa poszedłem na żywca, bo mam wolnego lapka (ThinkPad T450) i zapas wiedzy. Jednak warto w wirtualce sprawdzić, czy podstawy się umie. Przeciw wirtualce jest to, że nie sprawdzisz, czy na pewno złapiesz neta, ale resztę się sprawdzi. Jak dla mnie, to bardzo czytelna jest metoda postawienia np. środowiska graficznego. Byle umieć sięgnąć do dokumentacji.

przydałby się jakiś poradnik niby zainstalowany lecz pkg update nie działa nie mam internetu mimo ze mam go na kablu to samo mam również na GhostBSD a Wifi nie widzi nic nie zrobię nie jestem jeszcze tak doświadczony by sobie poradzić ozdrawiam

meg

Udało mi się zainstalować plasmę na Zorinie 17, domyślnie jest Gnome. Na razie to połowa sukcesu, bo wciąż nie mogę przenosić plików z dysku z Zorinem na dysk z Windowsem, a w każdym razie nie do wszystkich folderów. Plasmę instalowałam przez menedżer Synaptic, na razie nie ma żadnych problemów.

Pulpit Gnome

Pulpit Plasma
Zorin 17, Windows 11

ciubaka

Chłopaki, jak wyście mnie zaimponowali tym BSD w tej chwili :-)
Tak myk-cyk-pyk i nagle - jest, u jednego, drugiego, trzeciego, podziwiam :-)
To normalnie inna szkoła jazdy, ja jednak muszę najpierw Archa i jego fochy ogarnąć :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum