Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mikrofon Lubuntu 14.10

Zaczęty przez Esquit, Styczeń 17, 2015, 04:25:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Esquit

Witam mój problem polega na tym że chciałbym móc za pomocą jakiegoś skróty bądź jednego klawisza włączać i wyłączać mikrofon. Jest mi to potrzebne do korzystania ze skype gdyż nie chce aby wszysko było rejestrowane. Niestety w skype na linux nie znalazłem takiej opcji, w zasadzie jest tam bardzo malo opcji... Ktoś mógłby mi poradzić jak to zrobić aby np po wcisnięciu ` mikrofon się włączał lub wyłączał?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Laptop na którym korzystam z linuxa to już w zasadzie dziadek

1GB ram
Procesor: 2x1,73 GHz Intel Pentium Dual Core
Karta graficzna: Intel Graphics Media Acceleator 950

Pytanie jaki system możecie zaproponować do zainstalowania aby działał sprawnie i szybko mimo tak słabego sprzętu. I najlepiej dał możliwość konfiguracji tego mikrofonu.

darekradzan

a korzystasz z pulseaudio czy alsa ?
sprawdz w ustawieniach skype czy nie masz jakiejs opcji do zastosowania tych ustawien , szukaj czy w ustawieniach nie ma opcji "klawiatura" , tam powinny byc odpowiednie skroty klawiszy , a jesli nie ma to dodaj
co do Twojego pytania odnosnie systemu , to chyba najlepiej odłozyc sobie pare groszy i dokupic "troszke" ramu
pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum