Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Cubuntu i problem z instalacją języka polskiego

Zaczęty przez painlust, Listopad 10, 2014, 09:50:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

painlust

No właśnie... Francuska nieoficjalna wersja Ubuntu w trzech grafikach na raz i mega problem językowy... Oczywiście chodzi o wersję opartą na 14.04 LTS która według opisu zrobiona jest na Unity, Cinnamonie oraz Gnomie i tu już pierwsze zaskoczenie bo Gnoma nie ma a jest MATE na którym odpala się wersja LIVE oczywiście po francusku (ciekawe dlaczego nie jest to dedykowany Cinnamon). Strasznie podoba mi się ta wersja bo i Cinnamon i MATE jest fajniej skomponowane niż w takim Mincie 17, a i bardziej obudowane oprogramowaniem niż Mint nie wspominając o standardowym Ubuntu. Instalacje można bez problemu wykonac w języku polskim tak jak w każdym innym w przypadku systemów ubuntupochodnych. O ile po takiej instalacji czy Mint czy Ubuntu odpala się po polsku to Cubuntu odpala się oczywiście po francusku. Z listy języków można wybrać angielski ale nie udało mi się doprowadzić do tego aby odpalał się w tym języku. Inny język można doinstalować (próbowałem polski i włoski) bo ciagnie pakiety ale żaden z tych języków nie jest dodawany do listy z której można dokonac wyboru... podejrzewam, że na forum nie będzie zapewne nikogo kto ten system instalował, ale może i wyjasni mi czy wogóle jest możliwe doinstalowanie jakiegokolwiek języka do tego systemu. Co dziwne próbowałem w standardowym Ubuntu doinstalować czeski w ramach sprawdzenia czy tu nie będzie problemu i wyskakiwał mi jakiś błąd. Informacji o błędzie nie było w Cubuntu ale języka też nie...

pavroo

Nie instalowałem jeszcze Cubuntu, lecz konfiguracja powinna byc tak samo łatwa jak w Ubuntu.
Widocznie deweloper coś poustawiał inaczej...
Spróbuj skonfigurować lokalizację w terminalu:
sudo dpkg-reconfigure locales
i wybierz pl_PL.UTF-8.
Jeśli pakietu 'locales' nie ma zainstalowanego to go doinstaluj.
Następnie restart systemu i daj znać czy pomogło.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

otrzymuje informacje:

Generating locales...
  en_US.UTF-8... done
  fr_BE.UTF-8... done
  fr_CA.UTF-8... done
  fr_CH.UTF-8... Ne peut ouvrir le fichier des particularisations « de_CH »: Aucun fichier ou dossier de ce type
failed
  fr_FR.UTF-8... done
  fr_LU.UTF-8... done
  it_CH.UTF-8... Ne peut ouvrir le fichier des particularisations « it_CH »: Aucun fichier ou dossier de ce type
failed
  it_IT.UTF-8... Ne peut ouvrir le fichier des particularisations « it_IT »: Aucun fichier ou dossier de ce type
failed
  pl_PL.UTF-8... Ne peut ouvrir le fichier des particularisations « pl_PL »: Aucun fichier ou dossier de ce type
failed


co znaczy na polski poprzez translator:

Nie można otworzyć particularizations plików "pl_PL ': Nie ma takiego pliku lub katalogu tego typu

co teraz?

pavroo

Cubuntu jest dziwnie skonfigurowane, skierowany do francuskich użytkowników.
Zainstalowałem go wczoraj w nocy.
Doinstalowałem polskie pakiety językowe, a i tak nie można zmienić języka.
To jakiś absurd.
Myślałeś o instalacji normalnego Ubuntu i doinstalowaniu Cinnamon?
14.10 Utopic posiada pakiety Cinnamon w repo.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

Po pierwsze interesują mnie tylko wersje LTS, a 14.10 taką nie jest. Nie chodzi też o to aby doinstalowywać Cinnamona do Ubuntu. Wystarczy mi Mint w tej grafie. Po prostu jakoś spodobał mi się Cinnamon z ikonami z Unity i aplikacją dock. Nawet nie wiem czy ta aplikacja jest do zainstalowania z repo do normalnego Ubuntu bo nie sprawdzałem. Ale masakra jesli chodzi o tego Cubuntu. Angielskiego zapewne też nie udało ci się ustawić?

pavroo

To naprawdę śmieszne, ale nie.
Usunąłem język francuski i angielski z languagechooser, skonfigurowałem polski a po restarcie wstaje francuski.
Doinstalowałem z powrotem angielski, wybrałem jako domyślny a po restarcie wstaje znowu... francuski.
Brak mi słów.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

A zauważyłeś, że w grubie też uwidacznia się w żabojadzkim :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum